Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért sárgult be a szememnek...

Miért sárgult be a szememnek a fehér része? :/

Figyelt kérdés

Lehet attól, hogy mostanában jóval kevesebbet eszem?(nem vagyok éhes) lehet valami betegségem?

14/l



2014. márc. 30. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A szem besárgulása a magas bilirubinszint miatt van. Ez gyakorlatilag a vérfesték lebomlásából származó anyag, amit a máj választ ki.

Több oka is lehet, pl. májbetegség, a vörösvértestek szétesése stb.


Ha neked éhezésre jelentkezik, akkor előfordulhat, hogy ún. Gilbert-kórod van. Ez egy genetikai defektus, ami nem veszélyes egyébként, és elég gyakori is.

Ilyen betegség estén alkoholfogyasztás, gyógyszerek fogyasztása után ill. éhezésre megemelkedik egy kissé a bilirubinszint, és az illető besárgul.


Orvoshoz azért menj el, egy laborvizsgálat kellene az eredet tisztázására, de ne ijedj meg, valószínűleg nem komoly.

2014. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

[link]

Itt olvashatsz a Gilbert-kórról.

Nekem ez a tippem a panaszok alapján, de tényleg szükséges az orvosi kivizsgálás, semmiképpen se hanyagold el!

2014. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na végre egy válaszadó, aki nem hülyeségeket írogat, hanem ért is hozzá. :-) Minden szavával egyetértek.
2014. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!