Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számitogép előtt fárad a...

Számitogép előtt fárad a szemem, de csak akkkor van a baj amikor jáccok kb 15 perc félora után kifárad és nem birom tovább mit tudtok ajánlani szemüveg kell ami csak a gép előtt használok?

Figyelt kérdés

#szemüveg.fáradság
2014. ápr. 1. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy láccik, most is fáratt a szemed. Ezt viszont itt megoldani nem tudjuk. Arra vannak az erre specializálódott orvosok, akik a szemecskéd kivizsgálják és ajánlanak neked egy megfelelő szemüveget, esetleg cseppeket.

De az okos szem tudja, mennyit lehet jáccani.

2014. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az a gyanúm, hogy játék közben nagyon koncentrálsz és nem pislogsz eleget. Ez árt a szemednek. Próbálj odafigyelni a pislogásra, elvileg 2-3 mp-enként kéne. Ha fárad a szemed, állítsd meg a játékot, tedd a kezed a szemedre (közben csukd is be) és pihentesd 20-30 számolásig. Szerintem ettől jobb lesz.

2014. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen nagyon bele szoktam élni magamat a játékba,lehet hogy az a probléma,köszönöm a segitséget!
2014. ápr. 2. 23:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek tényleg az a baja hogy keveset pislog ha gépezik. De gamerek körében még az is elterjedt hogy 10-20 centiről nézik a monitort játék közben. Én is így néztem régen. Szóval legyen meg a 70 centi.
2014. ápr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt most, csak nekem olvasásnál is gyorsan fárad és megfájdul a fejem.

Kiderült, hogy dioptriám ugyan alig van, de a szemem cilinderes, "torzítottan" látok, ami oka lehet a fejfájásnak, fáradtságnak, hiszen nagyon koncentrálnom kell, hogy jól lássam, amire éppen figyelek. Ez nekem eddig nem tűnt fel, viszont amint felvettem az új szemüvegemet, abszolút érezhető a különbség. Nem használom, csak ha olyat csinálok, amire koncentrálni kell, így javasolta a doki, avagy olyankor, amikor olyat csinálok, amitől tudom, hogy gyorsan fárad a szemem.

Mindenképpen érdemes elmenni egy dokihoz, majd ő megmondja mire van szükséged. Ha az derül ki, hogy a látásod tökéletes, akkor fogja sorolni, amik fent elhangzottak (távolság a monitortól, pislogás, stb.)

2014. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!