Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha sokat olvasok és gépezek...

Ha sokat olvasok és gépezek (sokszor szoktam laptopon olvasni), és érzem, hogy úgymond kifárad a szemem, irritál a laptop fénye, meg sokszor félreolvasok szavakat (vagy nehezebben olvasom el), akkor ezen lehet javítani szemüveggel vagy cseppekkel?

Figyelt kérdés

Távolra simán ellátok(sőőőt...),még a lapról való olvasással sincs annyira gondom(bár is ritkábban fárad el a szemem),de amikor valamilyen elektronikai eszközről kellene elolvasnom valamilyen szöveget,akkor kicsit gondban vagyok...pl:suliban projektorral volt kivetítve az anyag a táblára,és egy ideig néztem egy szavat,mert nem tudtam kiolvasni,utána nem is én olvastam el,hanem a barátnőm megmondta...meg amikor ránéztem a szövegre,az a fény irritált..

Bocsi,hogy össze-vissza van megfogalmazva,meg lehet h.lyeséget írtam,de nem vagyok jártas ebben a témában...


2014. ápr. 15. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább új monitor vásárlását javaslom . A laptopok kijelzője villog (PWM ), ami hosszú távon irritálja a szemet .

Nincs másról szó, mint a háttérvilágítást végző CCFL vagy LED-ek gyors, állandó periódusidejű és frekvenciájú ki- és bekapcsolásáról. A fényerő változása ennek a ki- és bekapcsolt állapotnak a hosszától (kitöltési tényező), egyszerűbben fogalmazva ezek arányától függ. A periódusidőre eső hosszabb bekapcsolt állapot nagyobb fényerőt jelent, a rövidebb bekapcsolt állapot pedig értelemszerűen kisebbet."


Ezt egy pwm mentes monitorral tudnád kiküszöbölni legegyszerűbben . Sajnos azt tudnod kell , ha ez a jelenlegi állapot sokáig (hónapokig , évekig )fennmarad , számolnod kell a szemed romlásával .

Egyéb trükkök ha nincs új monitorra pénz : fényerőt vedd feljebb , kontrasztot meg lejjebb , ellenőrizd , hogy a kijelzőt natív felbontáson használod -e , ha nem akkor rakd arra és Windowsban válaszd a szöveg nagyítása funkciót , ha kicsinek találod a betűket !

2014. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szemüveg megoldja, valószínű alkalmanként kell majd neked egy nagyon gyenge pluszos szem. Ilyenkor a szem alkalmazkodóképessége nem az igazi és erölködik, ezért vannak a panaszaid. Irány az optika, segítenek.

(egy optikus)

2014. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1:laptopom van,karácsonyra kaptam,szóval nem igazán szeretném cserélni,mert nem volt olcsó :/

#2 Köszi a választ :)

2014. ápr. 18. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:
még az elsőhöz hozzátenném,hogy lejjebb van véve a fényerő,és még így is irritál :/
2014. ápr. 18. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!