Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Számítógépfüggő vagyok,...

Számítógépfüggő vagyok, elveszi minden erőmet a tanulás elöl de le szeretnék szokni. Már sokadszorra sem sikerül az életmódváltás. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi éveim felénél járok, tavalyig mindig kitünő és szorgalmas voltam, azonban a nyáron volt egy "nagy szerlemi tragédiám", és egyszercsak azon kaptam magam, hogy reggeltől estig csak gépezek.

Mindig eldöntöm magamban, hogy ha hazaérek nem kapcsolom be a laptopot stb, de szinte soha nem jön be.

Mostanában már ránézek a leckékre, és rájövök, hogy úgy lemaradtam a tananyaggal, hogy felesleges tanulnom, és megintcsak gépezek. A legrosszabb az egészben, amikor éjjel 3-kor hagyom abba, és 6-ig tanulni próbálok, de egyhelyben fekszek az asztalon nyitott szemmel.

Próbálkoztam már küzdősporttal, hajnali futással, barkácsolással, sőt direkt összevesztem anyámmal, hogy eltiltson, de akkor meg egész nap aludtam.

Az iskolához kell azonban a gép bizonyos tárgyakhoz, és mindig oda lukadok ki, hogy bekapcsolom és elment a napom.

LElkileg kivagyok.



2014. febr. 2. 20:48
 1/2 anonim válasza:

Szerintem csináld azt, hogy a haverokkal elmesz suli utan vagy hetvegen akár hova, ha ez bejön akkor lassan le fogsz szokni a gepezésröl( nekem be vált csak en nem tanulok), logjatok valamennyi idot kinn az utcan vagy barhol, ha ezt jo sokszor csinálod a géppel nem lesz gondod, majd egy ido utan suli utan csak menny haza es tanulj.

Ha csak magad döntöttel így akkor mindehez kell lennie akaraterodnek csak az egy kicsit nehez de hát próba szerencse. Ha a szüleid csesztetnek akkor hagyd a francba alakisd az eletedet ugy ahogy te akarod ne hagyd hogy beleszoljan barki leggeljebb ha jonak talalod.

2014. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
65%
Szerintem fordulj szakemberhez, ez egy betegség és van gyógymódja! Bár bizonyára nem könnyű és akarat is kell hozzá bőven! De fel a fejjel! :) Kezdj egy pszichológussal akár és majd ő elmondja mi az,amin változtatnod kell!
2014. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!