Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Hogyan lehet feldolgozni, ha valaki megvakul bármely életszakaszában?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
én megölném magam.
2009. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha egy szeretted vakulna meg?
2009. dec. 22. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Elég nehéz sztem feldolgozni!Én tuti kikészülnék..,nem látnék többet formás női lábakat,melleket,popsikat:( Kitapogatnék egy kötelet,és felakasztanám magam...
2009. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kemény lehet. El kell vinni olyan társaságba ahol szintén világtalanok vannak, ők segíthetnek ezt feldolgozni.
2009. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Sokszor a családnak nehezebb feldolgozni, mint annak, aki megvakul. De vakon is lehet teljes életet élni, megfelelő eszközökkel. Találkozzatok vak emberekkel és az ő családjukkal, és tanuljatok egymástól/segítsetek egymásnak.
2009. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan már, nem a világ vége, ha valaki megvakul. Nehezen, de fel lehet dolgozni. Főleg, ha ott áll melletted a párod, a családod. Én már csak azért is megmutatnám, hogy nem vagyok gyenge, és igenis talpra tudok állni.
2009. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

én biztos öngyilkos lennék de nem feltétlenül! ha van aki teljes mértékben mellettem áll és sokan segítenek akkor valahogy biztos túl tudnám tenni magam rajta valamennyire. teljesen biztos nem...

ha az egyik ismerősöd/barátod/szeretted vakul meg semmiképp nem sírj mellette, az neki csak sokkal rosszabb. próbáld meg támogatni őt, állj mellette, sose beszélj a betegségéről és így sokkal könnyebb lesz!

2009. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy sose beszélj a betegségéről, teljesen baromság. Hogy dolgozza fel, ha tudomást sem vesznek róla a szerettei? A lényeg itt az, hogy AKKOR beszélj róla, ha ő szeretné. Állj mellette, de ne fojtsd meg a törődéseddel. Keressetek helybeli vakokat és gyengénlátókat, biztosan van egyesületük is nálatok, ha nem, akkor a Vakok- és Gyengénlátók Országos Szövetségénél tudtok érdeklődni. Ők segítenek a vakok életének megismerésében, megértésében, és a családtagoknak is a segítségnyújtásban.
2009. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Én egyből öngyilkos lennék.
2009. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
"Ugyan már, nem a világ vége, ha valaki megvakul" Isten ne adja,de kiváncsi lennék,ha valami okból kifolyólag megvakulnál akkor is ilyen könnyen vennéd...!Azért sz@r lehet,hogy amit eddig láttál, most már csak a nagy sötétség és hangok!Belegondolni is rossz...:-/
2009. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!