Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evészavarosok, hogy tudtátok...

Evészavarosok, hogy tudtátok feldolgozni és elfogadni a gyógyulással járó súlygyarapodást?

Figyelt kérdés
Szeretnék meggyógyulni, őszintén, és persze egészségesen nem maradhatok 44 kg...
2011. júl. 13. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
:(
2011. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasonló gondom volt, mint neked. Őszintén szólva, nagyon nehéz volt elfogadni, és azóta sem estem túl rajta, pedig már két éve volt. Ha tényleg anorexiás vagy bulémiás vagy, csak annyit szedj fel magadra, amennyivel már nem túl feltűnő a betegséged,hogy képes legyél elfogadni; strandra pedig inkább ne menj.

Csak annyit tudok javasolni, hogy étkezz egészségesen, és ha egyébként is viszolyogsz az evéstől, fogyassz minél több könnyen emészthető, alacsony zsír- és kalóriatartalmú ételt! Ez valamennyire megnyugtathat. Ezen kívül pedig, főként ha mások gyakran mondják neked, hogy sovány vagy vékony vagy, vigasztald magad ezzel! Keress olyan ruhákat, amik jól állnak rajtad akkor is, ha pár kilóval többet mutat a mérleg! Én azóta vegetáriánus lettem, így például el lehet kerülni mindenféle zsíros ételt, ami feltételezem, úgysem tartozik a kedvenceid közé.

Akik pedig azt mondják neked, hogy nagyon csúnya vagy, és mindenképpen szedj fel többet magadra, ne nagyon hallgass rájuk, amíg nem tudnád feldolgozni. A fentieken kívül kezdj el sportolni, az is megnyugtathat, hogy legalább teszel az egészségedért, és még a súlyodat is kordában fogja tartani.

2011. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaidat, nagyon jókat írtál! A pszichiáterem is úgy áll hozzá, hogy inkább egyem meg jó szívvel és lelkiismeret furdalás nélkül a 0,1% zsírtartalmú joghurtot, csak hogy egyek valamit, mint semmit. Az a baj, hogy a környezetem ezt nem így látja, és olyan magas kalóriatartalmú ételekkel akarnak tömni, amit képtelen vagyok elfogadni és ha megenném, bűntudatom lenne. Így inkább vagy nem eszem semmit, vagy magamnak vásárolok light termékeket.

Sajnos egyelőre a fejemben nem fér meg a két dolog, és úgy érzem, hogy vagy az egészség és 58-60 kg (ami az én fejemben már kövérség) vagy a betegség és 44 kg. Jó lenne az egészséget és a vékonyságot összehozni valahogy, vagy leginkább valami köztes utat elfogadni: mondjuk az 50 kg-t. (170 centihez). De én már attól is félek, pedig szívből szeretnék meggyógyulni!

2011. júl. 16. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Én 160 centisen voltam 44 kiló és szörnyen néztem ki így visszagondolva!


Amúgy segít elfogadni a súlygyarapodást ha szép lassan, apránként kezdesz el több táplálékot magadhoz venni, és nem hirtelen. Így lassan dekáról-dekára sokkal kevésbé elviselhetetlen a súlygyarapodás.


Engem a párom motivált, hogy érte érdeme élnem, és azért hogy lehessen közös kisbabánk.

Régen úgy éreztem, inkább a halál, mint akár egyetlen plusz kiló. De a párom mellett rájöttem, hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak ennél. És ahogy híztam, úgy javult a szexuális életünk is.

És valahogy sikerült elhinnem, hogy inkább legyek ronda élő, mint szép halott.

2011. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló

Ne hallgass azokra, akik magas kalóriatartalmú ételekkel akarnak teletömni! Én például teljesen leszoktam a csokiról, a cukorkákról, soha nem eszem chipset, és azóta is alig bírom megenni a tésztaféléket, de a környezetem többsége ezt elfogadta. Sőt, nagyon sokan azt mondták, csodálnak érte, hogy meg tudom állni, míg a többiek csupa "finom" ételeket esznek, és nem képesek lefogyni. Szerintem az 54 kg már elég lenne, nem kell visszahíznod 60-ra, az a magasságodhoz képest szükségtelen. Én 164 cm vagyok, és kb. 52 kg most, de állandóan elégedetlen vagyok magammal.

2011. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%
egyszerűen nem tudlak megérteni titeket, hogy mi a problémátok az evéssel!? nem szerettek enni? mitől van bűntudatod? attól hogy ettél? akkor valami gond van nálad ha ettől bűntudatod van. szerintem az anorexiások kövérítő tükröt vesznek, le kéne cserélni, szerintem hibás:D elhihetitek hogy mi srácok nem szeretjük a gebe csajokat. legalábbis a többség nem. meg szerintem fordítva is így van. én szeretnék legalább 80 kg lenni a magasságomhoz képest, bár lehet az már kissé sok lenne. de jobb mint az hogy 50 vagyok. pedig kajálok rendesen de nem tudok hízni. vagy ilyen vagyok vagy valami betegség. nem vágom. de eléggé szar dolog.... 18/F
2011. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"mondjuk az 50 kg-t. (170 centihez). De én már attól is félek, pedig szívből szeretnék meggyógyulni!"


Szerintem ez így hülyeség! Félsz? mitől? 50 kilótól 170 cmhez? hát nem tudom így ki állna szóba veled de a többség mint mondtam nem szereti a vékony lányokat. nem tudom hány éves vagy, de bottal nem piszkálnálak meg szerintem. 44 kiló vagy akkor kb úgy nézel ki mint egy 7 éves kislány. előző voltam.

2011. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudod, nem is célom az, hogy bárki is rám nézzen, épp azt akartam elérni, hogy NE nézzen rám senki. 25 éves vagyok egyébként.
2011. júl. 28. 18:31
 9/11 anonim ***** válasza:
de ha van egy kis időd leírhatnád nekem hogy mi a jó ebben nektek hogy ilyen betegesen vékonyak vagytok meg miért nem szerettek enni?! egyszerűen nem értem hogy mi a jó nektek ebben. mert hogy ez nem egészséges és nem is szép az is biztos...18/F
2011. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a második válaszolónak annyit szeretnék mondani hogy te nem vegetáriánus vagy hanem beteg. a vegetáriánusok azok azért lesznek azok mert sajnálják az állatokat és inkább nem esznek semmi állati eredetű élelmiszert. neked semmi közöd hozzájuk. te magad miatt nem eszel húst meg stb. aki meg azt mondja a kérdezőre hogy csúnya annak miért ne higgyen? ha egyszer igazuk van a soványok mind csúnyák. be van esve az arcuk stb. kérdező szerintem feküdj be a pszichiátriára egy pár hétre mert így nem fogsz kigyógyulni ebből a betegségből. hidd el jobb ha eszel tudod milyen jó az mikor nem tudok megmozdulni annyit ettem? na jó nem igaz annyit azért ne egyél mert hányni fogsz :D
2011. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!