Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Herpeszes lett a szemem....

Herpeszes lett a szemem. Ezentúl nem hordhatok lencsét? Tényleg lehetnek komoly következményei, pl vakság?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már nagyon régóta vannak gondok a szememmel. Kontaktlencsét hordok, és januárban bevörösödött a szemem, két hétig nem hordtam lencsét, meg kaptam rá gyógyszert, de 2 nap után a havi lencsétől vagy nem tudom mitől, de visszaestem. Aztán ugyanez megismétlődött, lencseváltás is történt, de megint visszaestem. Utána visszaálltam a napira, akkor visszamentem a szemészhez harmadszorra, és azt mondta hogy azzal jó. Most megpróbáltam megint a havit, de 2 nap után megint vörös lett és fájt. Ma voltam egy új szemésznél, és ő mondta hogy herpeszes, kaptam rá cseppet és krémet is, és három hétig semmi kontaktlencse, utána viszont nyugodtan lehet. Ezt az orvos mondta, de utánanéztem a neten, és láttam haogy ha többször előjön hegesedhet is a szem, és akár vakság is lehet a következménye. Kérlek nyugtassatok meg, vagy írjatok tapasztalatokat, akinek volt, és hogy milyen gyakran jön elő? Még egy kérdés: jövőre meg szeretném csináltatnoi a lézeres látásjavító műtétet, ugye a herpesz nem befolyásolja? Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett, de nagyon megijedtem.

2014. ápr. 28. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:
nem kísérleteznék tovább a kontaktlencsével a helyedben ... várd ki azt míg megműttetheted, nehogy komolyabb károsodás legyen [link]
2014. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!