Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveggel van gond vagy...

A szemüveggel van gond vagy nem jól használom, illetve még én nem szoktam hozzá?

Figyelt kérdés
18 éves lettem és volt egy időszak, hogy elkezdett fájni a fejem és szédültem. A fejem a homlokomnál fájt és igy elmentünk optikushoz, ő pedig szemorvoshoz küldött szemfenék vizsgálatra. A doktornő meg is állapitotta, hogy a bal szememre +0.50-es, míg a jobbra +0,25-ös erősségü lencse kell. Az optikus elkészítette a szemüvegem, ami ma van harmadik napja a használatomban. A doktornő azt mondta, elég ha olvasáshoz használom, viszont ha valamit tábláról irnék át, nem látom azt, csak homályosan (mármint a szemüvegben) és most nem értem, hogy az én szemem nem szokott hozzá még vagy pedig a +os szemüveg nem való 5-10 m-re távolabbi látáshoz?

2014. ápr. 30. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A plusszos a közellátást segíti, én távolra nem látok és mínuszost használok.
2014. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*pluszos
2014. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a közellátást segiti, de akkor távolabbra nem is láthatok jól vele? vagy hogy van ez? mert akinél forditva van, mondjuk anyunál, ő is minuszost hord, de lát vele közelre is..nem értem. Ezért is tettem fel a kérdést. Hogy akkor én ezzel a szemüveggel távolra is kell h lássak normálisan?
2014. ápr. 30. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell lássál vele távolra. Benne van a nevében is: o l v a s ó szemüveg. A minuszossal azért lát közelre is édesanyád és én is, mert hozzáromlott a szemünk.
2014. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm
2014. ápr. 30. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Nem hiszem, hogy a szem ilíenfokú romlása okota volna a fejfájást.

2. Ilyen dioptriához a szem perceken belül alkalmazkodik.

3. A mínuszos anyukád azért lát olvasni is, mert még annyira jó a szeme alkalmzkodó képessége, hogy ezt korrigálni tudja.

2014. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetes módon reagál a szemed. Azzal a szemüveggel amit csak olvasáshoz kell használnod, nem láthatod a távolabbi dolgokat. És az orvosnak higyjél, ne a GYK-n okoskodóknak.
2014. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Viszont az a problémám, hogy mikor iskolában felteszem, hogy irni szeretnék illetve olvasni és aztán ha tábláról kell valamit másolni, kell pár másodperc míg fókuszálok és akkor sem látom olyan jól, ahogyan kellene. De átlagban hordom a szemüveget, mert másképp fájni kezd a fejem. A szemorvos azt mondta a szemem okozta ezeket a tüneteket és nem más.
2014. jún. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!