Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a távoli dolgokat nem...

Ha a távoli dolgokat nem látja valaki tisztán akkor - os vagy + os szemüveget irnak? Az biztos hogy 5-ös röl van szó. Meg gyogyulhat a szemüvegtöl a látás?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan szemüveges vagyok, de már én se tudom, h távolra nem látok tisztán nekem +os, vagy -os van-e! :D Ha jól emlékszem, akkor mínuszos.

A szemüvegtől nem gyógyulhat meg a látás, kicsit viszont javíthat rajta, viszont vannak lézeres szemműtétek, amiktől meg lehet gyógyulni, eléggé drágák, deha neked 5ösről van szó, akkor érdemes lenne elmenned egy ilyen helyre, hogy te műthető lehetnél-e. Szoktak akciók is lenni.

2014. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mínuszos.

A mínuszosból nem lehet meggyógyulni.

2014. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, ezt nem írtam, a kicsi javítást azt nagyon kis mértékbe képzeld, tehát ne pl. egy diopriát. Ami még gyógyíthatja a szem látását, vagy jótékony hatással lehet rá, az a sok sárgarépa fogyasztása. :)
2014. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ő róluk ismerős által tudom is, hogy megbízhatóak, ezért be is linkelek neked egy ilyen lézeres műtét témát:

[link]

2014. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mintha azt mondta volna a "pasi" hogy meg is szünhet akár a probléma...

És hogy akár hordhatom az utcán is de föként szinházba vagy moziba vegyem fel.

Egyébként minha nem is látnék benne igazán tisztán...Talán megkell szoknom?

Az normális hogy kb 2 órája van rajtam és ha leveszem minha huzodna a szemem..?

köszönöm a válaszokat :)

2014. máj. 16. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha most lett szemüveged, akkor tuti nem 5-ös, hanem 0,5-ös inkább.

És a mínuszosból nem lehet meggyógyulni.

2014. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

HOPPÁ

És tényleg ,azért annyira nem rossz a memoriám,igen biztos hogy 0,5-ös.


Erre nem is figyeltem a kiiráskor...

2014. máj. 16. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen normális, szoknod kell még. A sasszem klinika oldalán én is, ha már lelinkeltem neked kitöltöttem magam felé a tesztet, hogy műthető-e és nekem az jött ki, hogy igen. Ha pluszost írtam be, egyébként elsőre véletlen azt jelöltem meg, arra azt írták, hogy nem műthető.

Nekem kb. egy hét volt, mire megszoktam látás terén, magát a szemüveget meg, tehát, hogy nem zavart egyáltalán már az meg egy hónap volt.

2014. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De feles diopriát szerintem meg felesleges műteni, ha lehet is, én 5öst írtam be. Ja, és nekem azt mondták még, h kb. fél év után válthatok kontakt lencsére, de én végül inkább nem akartam.
2014. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szemüvegben jobban látsz, de nem fogja elmulasztani rövidlátást, és más látászavarokat sem.
2014. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!