Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét hordókhoz! A...

Kontaktlencsét hordókhoz! A többi odalent (? )

Figyelt kérdés

A szemorvosom legutóbb úgy válogatta össze nekem a kontaktlencséket egy évre, és különböző márkájúak. Akkor még kezdőként nem tudtam, hogy nem mindegy, milyet hordok, azt hittem, mind egyforma. Most viszont, hogy elfogyott az eddigi megszokott, elkezdtem hordani ezekből a másfajtákból, és kicsit aggódom, mert úgy vettem észre, a szememnek nem annyira tetszik. A dolgot tovább rontja az, hogy most a két szememben két különböző anyagból készült kontaktlencse van (balafilcon, comfilcon). Ez nagyon rossz így, lehet káros hatása? Úgy értem, hogy "megérzik" a szemek, hogy nem egyforma anyagú lencse van bennük?

Mit tanácsoltok?


2014. máj. 21. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kényelmetlen, akkor menj vissza orvoshoz és kérj újat. Bár nem értem miért válogatott többfélét, én örültem amikor megtaláltam a megfelelőt, nem hogy mást hordjak :D
2014. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Éppen mindegy lenne, ha nem azonos a két lencse (bár nem halottam még ilyet), de csak akkor nem gond ez, ha mindkét fajta bizonyítottan jó a szemedre. Nem mindenkinek jó minden lencse, és a szavaidból azt veszem ki, az orvos nem nagyon világosított erről fel, és talán próbahordás sem volt.

Ha úgy érzed, kényelmetlen a szemednek (irritál, piros a szemed, fáj, viszket, vagy túl könnyen elmozdul), akkor az a lencse nem jó és ne hordd.

Én megpróbálnám visszavinni és panaszt tenni.

A lencsét illesztés és próbahordás után adják ki. Ha típust váltasz, ennek mindig így kell lennie. Sosem szabad megtörténnie, hogy nem próbált lencsefajtát hozol el az optikából.

Ne hordd, próbáld becserélni a bontatlanokat és utána soha ne menj annak az optikusnak a közelébe, mert hanyagul végzi a munkáját.

2014. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megerősítem a fentieket.
2014. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szeptemberben kezdtem el kontaktlencsét hordani, és volt betanítás, próbalencse is, de arról semmit nem mondott a szemész, hogy bizonyos kontaktlencsék nem jók a szemnek. Magam tapasztaltam ki, amikor a próbalencsét hordtam, mert azt nem szerette a szemem, de azt hittem, pont az a próbalencse lényege, hogy az lehet gagyibb is, mert utána úgyis megkapom a rendeset, és az majd jó lesz. Tudom, ez most nagyon hülyén hangzik... Szóval a próbalencsét nem szerette a szemem, de attól függetlenül tudtam hordani, de akkor könnyebbültem meg igazán, amikor kipróbáltam azt, amit eddig is hordtam. Azzal nem voltak panaszaim.

Még egyszer köszönöm a részletes válaszokat! Mindig jó az okosabbaktól tanulni! :)

2014. máj. 22. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!