Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megvizsgáltattam a szemem és...

Megvizsgáltattam a szemem és kaptam egy papírt, hogy milyen kontaktlencsére van szükségem. Most netről szeretném megrendelni, de előbb biztosra mennék. Segítenél?

Figyelt kérdés

A papír amit kaptam itt látható: [link]

Ezek szerint amennyiben jól értettem doktor urat és jól olvasom a papírt: -1,25ös dioptria mindkét szemem, -1,75ös cylinder és jobb szememnél 15foknál a balnál pedig 160foknál szükséges a tengelykorrekció. Namármost pl eoptikán nincs 15 fok csak 10-20-stb. Plusz tórikus lencséknél nincsen csak 8,7-es görbület nekem viszont 8,6osat írtak fel. Más oldalakon sem találok megfelelőt. Mi lehet a megoldás? Válaszod előre is köszönöm!



2014. máj. 26. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Első kontaktlencsét tilos netről rendelni, nah meg ha márkát váltasz, akkor is.

Próbalencsézni el kell menni, nekem volt olyan lencse, amit gyakorlatialg kidobott a szemem, annyira nem bírta...

2014. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben akkor elmegyek és kérek próba lencsét, de amennyiben fogok tudni lencsét hordani hogy fogok tudni 15 fokosat rendelni?
2014. máj. 26. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha próbalencsét tudnak adni, akkor rendes lencse is van olyan ami jó és rendelni is tudsz majd, hiszen a próbalencse is rendes lencse..

Figyelj oda hogy milyen márkát kapsz vagy kérdezd meg majd, mert maguktól nem mindig közlik optikában.

15 fokossal még én sem találkoztam, de talán jó lesz a 10 vagy a 20 fokos helyette.

Nekem mondjuk úgy volt hogy tórikus kellett volna, kaptam próbalencsét, szédültem, hánytam tőle, végül hagytuk a fenébe mert nem tudom megszokni, így sima dioptriást hordok csak, nem látok teljesen jól, csak olyan 90%-os a látásom, dehát ez van. A semminél jobb.

2014. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!