Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nővérem 15 éves és mostanában...

Nővérem 15 éves és mostanában nagyon sokat romlott a szeme. Mit lehet ezellen tenni?

Figyelt kérdés

Nővéremnek egyik szeme 4.5, másik 5.5ös, (legalábbis a kontaklencse..Vagy nemigazán tudom ezeket..)és mostanában nagyon sokat romlott a szeme(15 éves), már másfél méterről nem ismeri fel az arcomat, ami elég durva...:(

Nagyon nagyon féltem mert mostanában ugye nagyon sokat romlott a helyzet a jobb szemével, és állítólag van egy műtét, ami ezt korrigálja, bár ugy tudom, hogy csak 18 év után..?Nem tudom mit tegyen, mert nagyon romlik a szeme,és nem tudom mi lesz 3 év mulva,hogy mennyit romlik/javul..Valami más megoldás??Nagyon félek,hogy valami baja lesz:( :( :\'( Mit lehet tenni???Amihez nem kell 3 évet várni..Azthiszem másodikos kora óta van szemüvege.:(


2008. júl. 30. 01:18
 1/5 anonim válasza:
mindenképp menjen el egy szemészhez de akár te is elmehetsz egy szemüveges boltba és megkérdezheted hogy mit lehet tenni de mindenképp menjen el egy szemészhez éskérdeze meg mit lehet tenni ellene
2008. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval gyanítom hogy rövidlátó, mert ez a másfél méter súlyos! Szerintem nagyobb a dioptria mint 5,5-ös mert én másfél méterről az én 5-össömmel még lazán ellátok bár olvasni azt nem tudnék, de napsütéses időben gond nélkül tudtam vezetni. A romlás általában 18 évesen mikor a szemgolyó eélnyeri a végleges formáját és méretét meg szokott állni, én sem tapasztalom hogy azóta romolna. A kialakulásában sokminden meghatározó hogy valakinek ilyen a szeme, pl öröklött hajlam, erőteljes terhelés rossz megvilágításban, pl a régebbi fénycsővilágítás az egy kalap szar én leginkább be sem kapcsolom még félhomályban sem mert ki nem állhatom, aztán a születési időpont is befolyásolhatja aki nyár elején született és az élete első pár hónapját erős napsütésben töltötte annak fokozottan veszélyeztetett a szeme. A korrekció tulajdonképpen a kötőhártya felvágása után a szemlencsébe égetett dioptriával történik, szemenként kb 100e forintért, tehát egyáltalán nem olcsó és utána is hónapokig még kontrollra szorul, macerás dolog. Maga az eljárás még fiatal, nincs olyan akinek 20 éve végeztek volna korrekciót és így nem tudni milyen hosszútávú hatásai vannak. És a kontaktlencse erősen leterheli aszemet, és a kötöhártya fertőzésveszélye is megnő ezért sokkal jobban jár szemüveggel ebből ne csináljon hiúsági kérdést, mert az egészsége fontosabb, és különben is aranyosak a szemüveges csajok ha az arcukkal harmonizáló keretet választanak. szóval azt lehet tenni hogy ha élesen akar látni szemüveget hord. Otthonra mikor nem kell vegye le hogy pihentesse a szemét!
2008. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenféle műtétes megoldás előtt meg kell várni, hogy minimum 2 évig ne romoljon a szeme. Ez 20-22 éves kor körül várható. Addig ne erőltesse, ne olvasson "sötétben", ne nézze sokat a monitort, ilyesmi. Nekem -6, -5.5 , van tapasztalatom sajnos :(
2008. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok,12 éves korom óta szemüveges ,mostanra -4 és -5-ös a dipotriám,az elmúlt egy évben különösen sokat romlott. A szemész azt mondta,hogy jobb lenne ha kontaktlencsét csináltatnék,mert a rövidlátást a szemgolyó növekedése okozza,és ha lencsét teszünk rá,akkor az lelassítja a növekedést,tehát ezek szerint kifejezetten jót tesz neki! Csak arra kell figyelni,hogy a lencse ne legyen bent napi 10 óránál többet,szóval mindenképpen szükség van mellette szemüvegre is.Egyébként 20-21 éves korig romlik a rövidlátók szeme, műtétre is csak ez után van lehetőség,ahogyan már írták.És idősebb korra elvileg javulni fog.

Valaki azt mondja,hogy nem jó rögtön erősebb szemüveget/lencsét csináltatni,ahogy egy kicsit (mondjuk negyed dioptriát) romlik a szem,mert akkor hozzászokik a szemed ahhoz,hogy rögtön erősebb dioptriát kap és így gyorsabban romlik.Megjegyzem,én ebben nem igazán hiszek.

2008. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kontaklencsét hord.a szemövegével valami baj van,és most..hát nem tudjuk megcsináltatni..
2008. aug. 23. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!