Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » +0.25-ös szemüveget miért...

Gabriellax1x2 kérdése:

+0.25-ös szemüveget miért kell állandóan hordanom? Távolra nélküle élesebben látok.

Figyelt kérdés
Kiderült hogy +0.25-ös szemüveget kell hordanom állandóan. Kivizsgáláson tényleg nem láttam az összes számot az utolsó sorban. Illetve kb a 3. sorban felcseréltem a 8-ast meg a 0-t :D Kérdésem:

2014. jún. 5. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
akkor hord, ha szükséged van rá ... ne szoktasd gyorsan a szemed a romláshoz ... +0,25 távolra és olvasáshoz együtt nem műx ... tehát olvasáshoz használd
2014. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
23 vagyok. Valószínűleg nem fogom utcán hordani,mivel absz nem tartom szükségesnek.
2014. jún. 5. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer olyan szemüveget írtak fel, hogy az egyik +0.25 ös a másik -0.25 ös volt.nekem is azt mondták,hogy állandóan kell. hát én rosszul voltam benne egy fél óra után hányingerem volt fájt a fejem. az utcán olyan volt mintha lejtőn mennék. szerintem semmi baja nem is volt a szememnek.mert tavaly az orvosi alkalmasságin már mindent láttam a táblán. amúgy szerintem a 0.25 ös szemüveg tök felesleges. akinek ilyen kicsi dioptria kell az simán lát annyira hogy magától tornázzon a szeme és ezáltal megjavuljon.szóval ha optikusnál írnak fel ilyet az szimplán csak üzlet. a másik amit nem értek, hogy + os szemüveg az elvileg olvasáshoz van. akkor hogy lehet állandó? az állandó szemüveget rövidlátók viselik az pedig - os.
2014. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én optikába mentem, a nő megnézte géppel kiderült hogy valamilyen örökletes fénytörési hibám van (vagymi) ...meg ugye a számok olvasásával sem volt minden rendben így felírt +0.25-ös lencséket állandóra. Nekem mondta h más valószínű nem írná fel a szemüveget ilyen kis dioptriára de ő tudja mennyit segíthet a szemüveg.Lehet csak az üzletén segített... :D
2014. jún. 5. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
asztigmiád van. A 0,25 a legkisebb lencse amivel lehet korrigálni a függőleges-vízszintes görbületeltérést, azért ekkora neked. Viszont nem kellene neked a 0,25 dioptria, mert egyébként jól látsz - még. Ha fáj a fejed, ne viseld.
2014. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!