Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szép napot! Látok egy sötét...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Látok egy sötét foltot, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval elég rég óta (több éve) van már ez. Ha mozog is nagyon kicsit. Voltam vele orvosnál, mondta hogy a látóideg meg stb-ék épek, valószínű, hogy csak keringési probléma. Hozzátenném, hogy régebben (még most is egy csöppet) elég izgulós voltam. Ha számít: 19/F

Ma is láttam, bár a gépezés miatt volt szerintem. Lehet, hogy csak beképzelem, sokszor csak akkor látom ha hirtelen felállok, vagy felmegy a vérnyomásom bár lehet, hogy csak akkor veszem észre.

Nyugodt állapotban ha ránézek erre akkor kicsit homályosnak látom. Szerintem ez csak a rossz szemem miatt van. [link]


Szemüvegem adatai:

V:0.7-0.25 Dsph -0.75Dcyl 160 fok =1,0

másik: 0.20 + 1.5 Dsph -3.0 Dcyl 10 fok=0.8


Szemmel kapcsolatban csak a problémákat írom: astigma, corneaérzékenység, meg ez : Dg: Myopia min. gr. c. astig. odx., astigma mixtra os.


Köszönöm a válaszokat.



2014. jún. 6. 14:03
 1/2 anonim válasza:

[link]

Ennél a linknek a négyzetrácsos-pontos feladatánál amiközben 1 percig bámultam azt nekem is fekete foltok jelentek meg. Én is csak képzelődtem mert előtte ilyenről olvastam vagy igaz? Nem tudom de ez szerintem nem csak képzelődés. Amúgy 13/L és szemüveges vagyok.

2014. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez a teszt akkor megbízható, ha nem a monitoron nézi, hanem kinyomatatva (nem gagyi minőségben), mint egy könyvet tartva a kézben, felváltva, egyszer az egyik, majd a másik szemmel. Ráadásul a bal szem tompalátó, és ez is okozhatja a torz látást. Az Amsler-rács lényege, hogy a makula-degenerációt, elváltozásokat kiszűrje. Ha a négyzetháló valahol torzul, foltos, a vonalak nem párhuzamosak, akkor lehet gond, de ha az egész csak homályos, vagy egy egyenes mentén elmosódott az azt is jelentheti, hogy a cilinderes korrekcióval van probléma. De ilyen esetben nem árt ezt orvossal is megnézetni...
2014. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!