Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fáj a fejem a szemüvegemben....

Fáj a fejem a szemüvegemben. Miért?

Figyelt kérdés
Már több, mint fél éve viselek szemüveget, -1 dioptriás mind a kettő. Rendesen látok benne, de az a problémám, hogy néha el kezd fájni a fejem, ha rajtam van. Elég rendszertelenül szokott történni, de ha igen, akkor nagyon fáj. :( Általában, ha leveszem a szemüveget, akkor sem múlik el, de ha visszaveszem, olyan, mintha felerősödne a fájás. Nem tudom, hogy a szemüveggel van e a baj, hogy esetleg nem jó a lencse, vagy talán semmi köze hozzá?

2014. jún. 14. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megvizsgáltatni. Lehet, hogy nem teljesen jól lett beállítva, vagy eleve rossz a dioptria, netán javult a szemed (bár ez elég ritka mínuszosnál), cilinderes kéne, stb.

Illetve nem írtad, hogy rendszeresen hordod-e vagy csak bizonyos helyzetekben. Ilyen mértéknél már általában állandóan viselni kell, hiába látsz jól közelre és nem érzed hiányát, az állandó le-fel kapkodás megvisel, és okozhat fejfájást.

Ha a szemész sem tud mit javasolni, akkor valószínűleg más okozza.

2014. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

VAlóan kivizsgáltatás, mind a szemed mind a szemüveget.

Nekem attól fáj a fejem, ha nem látok jól (mondjuk szemüveg nélkül), ergo vmi nem stim :)

2014. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig csak iskolában hordtam, mert ugye ott nem látom rendesen a táblát.

Lehet, hogy ezért van, mert nem rendszeresen viselem, de nem kaptam semmi tanácsot az optikában, és ez az első szemüvegem, a családban senki sem szemüveges, szóval ez egy új dolog volt nekem.

Kivizsgálásra hamarosan megyek. :)

2014. jún. 19. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!