Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Folyamatosan romlik a szemem,...

Folyamatosan romlik a szemem, egyre inkább kezdek aggódni, hogyan lehetne visszafordítani a romlást?

Figyelt kérdés

8 éves koromban kaptam meg az első szemüvegemet, most vagyok 22, azóta folyamatosan romlik, ma a bal szememre -5,25-ös a jobbra -5-ös dioptriájú kontaktlencsét írtak fel ma. (A bal romlott egy negyedet, a jobb még épp határeset). Sokáig beállt -4,5-re mindkét szemem, de most újra romlásnak indult. Olyan 18 éves koromig szemüveges voltam, azóta kontaktlencsét hordok, mert már ilyen mértékű szemromlásnál zavar engem a szemüveg, hogy nem teljesen periférikus a látásom, és a keret mellől kinézve minden tiszta homály...

Ma a szemészeten ez az újabb romlás szíven ütött, főleg, hogy minden évben negyedet v felet is romlik a szemem. Azt mondják, hogy ez genetika, és alapja van is, hisz apának, és anyának is kb -6-osak lehetnek a szemei...de nem szeretnék ideáig eljutni, szemműtéttől meg amúgy is félek+drága, így remélem tudtok javasolni pár dolgot, ami megállítja ezt a romlást, vagy akár el is indítja lefelé. Elvileg 20 éves korig romlik a szem kb, utána beáll...nálam ez nem jött be...szokták mondani, hogy öregkorban is ugyanez a helyzet, azaz nem romlana tovább, de még addig legalább újabb 20 év eltelik, és félek, hogy akár meg is duplázódhat ez a dioptria, hacsaknem megállok a szüleim szintjén, és -6 lesz a vége...

Úgyhogy várom a jó megoldásokat, habár gondolom csoda nincs. Szemtorna mennyit segít? Arról is hallottam már.



2014. jún. 16. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Cirka 25 éves korig romlik a szem, de én magam 28 vagyok, és nem állt meg a romlás, csak jelentősen lelassult. Nem kell megijedni. Sajnos vagyunk így egy páran kifejezetten rosszindulatú rövidlátással, ez tényleg genetika, nem lehet mit kezdeni vele. A szemtorna nem segít. Egyrészt próbáltam, másrészt ha belegondolsz: a rövidlátást (klönösen ezt a rosszindulatú fajtát) a szemgolyó nyúlása okozza, ezt semmilyen tornával nem fogod visszaállítani soha. Igazából mást nem tehetsz, mint hogy vársz 25 éves korodig és elfogadod, hogy te kontaktlencsés/szemüveges vagy, vagy pedig bevállalod a szemműtétet majd kicsit később. Egyelőre nincs ennél jobb megoldás.
2014. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a lényeget nem írtam: 28 vagyok, és -6 dioptriával.
2014. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De a -6-ból kb -5-öt még olyan ~23 éves korom előtt szereztem. Szóval hasonló az esetünk.
2014. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Mondhatni egyben megnyugtattál közben meg mégsem :D És remélem úgy lesz ahogy mondod, habár örülnék neki ha javulna magától akár 25 éves korom után :) De az való igaz, hogy elég hétköznapi probléma ez, ezzel kell együttélni, csak mennyivel könnyebb lenne az életben is, hogy pl. nem kell attól félni, hogy tanulás során lencsében alszom el, plusz ott vannak az anyagiak is ugyebár...úgyhogy remélem a legjobbakat, hátha jobb lesz ez :)
2014. jún. 16. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz szemtornával, de az nem biztos, hogy segít. Nem bízom benne. A romlás előbb-utóbb megáll, várhatóan néhány éven belül. Könnyen lehet, hogy a szüleid szintjén fogsz te is megállni, hiszen a rövidlátásnak nagyrészt genetikai okai vannak.
2014. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!