Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit lehet tenni a szemem...

Mit lehet tenni a szemem egészsége érdekében?

Figyelt kérdés

A kérdést elég hülyén fogalmaztam meg szóval inkább itt leírom. Nem vagyok szemüveges, teljesen jól látok, és ezt meg is szeretném őrizni, mindenki azt mondja, hogy ennyi idősen ő is jól látott de néhány év alatt sokat romlott a látása és már szemüveges. Én ezt szeretném elkerülni. Van rá valami módszer (olyasmik mint a sötétben nem szabad olvasni stb.) vagy mindenképpen romlani fog a látásom?

14/L



2014. jún. 24. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A-vitamin a legjobb a szemnek, meg egyél sok sárgarépát.
2014. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb monitorozás, és több szabadban való tartózkodás. Ennek hiánya miatt, valószínűleg a te korosztályod nagy részének szemüvege lesz majd fiatal felnőtt korára. De egy jó hírem is van, nem lesz nagyon erős dioptriád (pl: 4,00 - 6,00 dioptria), mert az már korábban kiderült volna.
2014. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39 éves vagyok, még távolabbra jól látok, de közelre és nagyon kicsi dolgokat már csak erős megvilágítással, fejlámpával. Gondolom 40 felett kezd elromlani majd a látás, de hogy mennyire azt nem tudom előre.
2014. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom a tanácsokat.

Sajnos majd a szakmám miatt muszáj lesz sokat számítógép előtt ülnöm.:/

2014. jún. 28. 09:13
 5/5 anonim válasza:
vannak gyakorlatok kifejezetten a szemizmaid erősítésére! keress rá youtubeon vagy googleben, és sokat gyakorold a váltott távolba és nagyon közelre nézést ;)
2014. júl. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!