Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindenkinél alapvető hogy...

Mindenkinél alapvető hogy búzát, tejterméket, cukrot kell enni? Nagyon nagy kisebbség az, aki az egészsége érdekében elkerüli ezeket az 'ennivalókat', ételcsoportokat?

Figyelt kérdés
Statisztikai jellegű kérdés
2013. nov. 14. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek kb. 95 %-a eszi ha nem is a búzát, de a búzalisztből készített kenyér- és tésztaféléket, a tejtermékeket , cukrot!

Már mint az európai embereket illeti. Ahol a búza nem terem, de megterem a rizs, természetesen azon a földrészen elsősorban abból készítenek minden u.n. alapvető élelmiszert, megint máshol viszont lehet, hogy a kukorica áll az első helyen.

Világ-viszonylatban tehát a 95 % kissé túlzó!

2013. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bumbi02 ***** válasza:

Nagyon nagy kisebbség.. Kissé paradox nem?



Miért károsak a tejtermékek, a cukor és a búza?


Lényegében már minden káros. Múltkor a húslevesről olvastam hogy káros, tegnap a hús fogyasztásról olvastam hogy káros, ma a búzáról, tejtermékről és cukorról... Mit ehetek akkor még? Mert lassan minden káros lesz. (érdekes hogy dédimamám 88. életévét éli, pedig ő aztán nem tartott sose paleo étrendet, és szalonnát, hagymát, fehérkenyeret evett, húslevest evett, és minden más ördögtől való dolgot)

2013. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Azt eszem amit a szerevezetem meg kíván : Szerintem ,csak jobban tudja már mi a jó nekem ,mint mindenféle idétlen tápanyag kutatok ..
2013. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Húsevéssel gyógyulnak a búza és tejevéssel kialakuló betegségek. Ez nem csak tegnap ezt olvastam/ma azt olvasom kérdés. Hiteles forrásokat tanulmányozva ez egyértelmű, másfelől.. paraszti ész, hogy a tej a növendék állat tápláléka, a gabona a rágcsálóé, a hús és a zöldség pedig a vadászó-gyűjtögetőé. És az ember ez a kategória, nem kell sok kutatás sem hozzá.
2013. nov. 14. 15:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy statisztikai jellegű kérdésnél nagyon szubjektív dolog véleményezni az egyes kategóriákba tartozó emberek döntéseit, azok indokait, miért tartoznak a statisztikai felmérés egyik csoportjába vagy éppen a másikba.

Ha a statisztikai felmérést készítő nem kérdezi meg az egyes csoportokba tartozókat, miért döntöttek így vagy úgy, nem nagyon tud valós indokot felsorolni tettük indoklására. Ezért saját, leginkább szubjektív véleményt formálhat erről, ami egy statisztikánál nem lehet mérvadó.

2013. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem számít, hogy mit gondolsz, mennyire vagy tájékozott és honnan tájékozódtál.
2013. nov. 14. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges táplálkozás.... megvan róla a véleményem, hetente állnak elő új elmélettel a "szakembere" paleo étkezés ez az új őrület: ennek is az alapja az hogy úgy étkez ahogy az ősember mert DNS-ünk nem alkalmazkodott a búzához tejhez cukorhoz hát ez úgy ahogy van ostobaság. Azok amik ezeknek a lebontásárét és feldolgozásáét felelősek meg 3-4szerzödtek a szervezetünkben sőt még a kutyáknál is megduplázódtak. A másik hogy nem tudjuk pontosan hogy mit is evet az ősember lévén hogy mindenevők vagyunk valószínűleg mindent ami az útjába került és nem ölte meg, rovaroktól kezdve a gyökereken át a döghúsokig mindent. Az egészséges táplálkozás lényege a mértékletesség.
2013. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolso,koszonom,hogy elmondtad helyettem,abszolut igy gondolom en is!
2013. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez tetszett nekem is.. aztán mondjuk valaki megválaszolta az ilyen felvetéseket, és.. hát így már elég ciki felhozni amiket Júlia írt.


" Azok amik ezeknek a lebontásárét és feldolgozásáét felelősek meg 3-4szerzödtek a szervezetünkben"


Ez az amiláz enzimmel kapcsolatos gén, gondolom. De mégis elhízik a keményítőevő ember, meg mondják hogy egy meglévő képesség (amiláz termelés) felerősödése még nem jelent tökéletes alkalmazkodást. Glutén bontó enzimünk van?


És mégis akkor gyógyulnak meg, ha nem eszik ezeket, ezek dokumentált esetek, amik az összes vitát hatályon kívül helyeznék :/


"A másik hogy nem tudjuk pontosan hogy mit is evet az ősember"


Ez megint ciki érv, mert az egészséges táplálkozásnak / de a paleónak sem / alapja az ősember táplálkozása, ezzel nagyon szokták oltogatni az embereket, és igazuk van. Tényleg nem alapja.


De ha a szomszédomtól kezdve mindenki úgy tud lefogyni, úgy múlik el az ízületi gyulladása, hogy az ilyen paleós elveket követi, ha gyógyászati módszerként tudják alkalmazni a gyógyszerekkel ellentétben mellékhatások nélküli módszer, ha így megelőzhető / kezelhető a cukorbetegség, allergiák akkor mindenképpen el kellene kezdeni használnia minél szélesebb társadalmi rétegnek, minél több embernek.

2013. nov. 14. 23:07
 10/10 A kérdező kommentje:
A mértékletességre meg azt láttam (és igaza volt annak aki írta) hogy csak mértékletesen lesz beteg tőle az ember. Fú, és ez rossz volt.. mert nagy igazság.
2013. nov. 14. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!