Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magas szemnyomás?

Magas szemnyomás?

Figyelt kérdés
Mostanában fájnak a szemeim és a fejem is. Olvastam a magas szemnyomásról, ami állítólag tünetmentes lehet. A fényforrások körüli szivárványszerű karika a magas szemnyomás tünete? Reggel, ébredés után láttam ilyen karikát a LED lámpa körül, de pár perccel utána már nem. Az utcai lámpák körül sem látom, viszont az egyik LED lámpa körül folyamatosan látok egy (nem színes, csak pirosas) karikát, a másik körül nem. Lehetséges, hogy csak ébredés után lett volna magas a szemnyomásom egy kis ideig, vagy mi volt ez?

2014. jún. 28. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha elmész szemészetre ezzel, ott van szemnyomás mérő gép.
2014. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nehéz időpontot kapni, úgyhogy az még odébb van. :/
2014. jún. 28. 13:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben adnak soron kívüli időpontot is. Egyébként az is lehet, hogy csak romlott a szemed.
2014. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És az okozhat ilyen tüneteket? Szinte biztos vagyok benne, hogy romlott a szemem, ezért is szeretnék elmenni szemészhez.
2014. jún. 28. 15:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Valóban kapsz soron kívüli időpontot. Szerintem ezt érdemes megnézetni orvossal.

Egyébként éjszaka megemelkedik a szemnyomás, tehát lehet, hogy ébredés után magasabb, azért láttad a karikát, de az is lehet, hogy egyszerűen csak éjszaka kiszáradt a szemed, és amiatt.

Hogy kockáztatod-e a vakságot, az már a te döntésed.

2014. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miért, emiatt megvakulhatok?
2014. jún. 28. 15:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Zöldhályognál vannak ilyen tünetek, menj el sürgősen a szemészetre, ilyen panaszoknál nem kell időpont, csak szemüveghez.
2014. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezek a tünetek nem folyamatosak, csak néha-néha jönnek elő.
2014. jún. 28. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, mert eleinte alig van panasz, de ha már a látótér beszűkülése nagyfokú, akkor erőteljesebb panaszok lesznek, ezért kell idejében orvoshoz menni.
2014. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 28. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!