Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalság miatti tompalátássa...

Kancsalság miatti tompalátással lehet valami kezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval én most vagyok 20 éves, kicsi koromtól kancsal, külön használom a két szememet. Olyan 13 éves koromig két szemüveget hordtam felváltva, hogy a másik szememet is használjam. Ezután csak egy szemüvegem lett és a kancsal szemem rohamosan romlani kezdett... Jelenleg ott tartok, hogy arra a szememre "látáshiány okozta tompalátásom" van. Vagyis látok vele, de homályosan, olvasni abszolút nem tudok, maximum a 72-es betűméretet nagyon közelről :(

Megmenthető még valahogy ez a szemem? Bármit megteszek, rászánok a mindenapjaimból amennyit kell és nem adom fel, mert nincsen vége amíg nincs vége de van megoldás?

Vagy annak a szememnek annyi?


2010. jan. 7. 22:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Erről valaki tud valamit?


[link]

2010. jan. 7. 22:58
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták,h a tompalátással semmit nem lehet kezdeni,max még kicsi (ovis+alsós) korban,de nem értek amúgy hozzá,csak nekem ezt mondta szemész
2010. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szemészeti Klinika Debrecen! Ott érdeklődjél.
2010. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha 13 éves korodig jól láttál, akkor van esélyed arra, hogy újból jól láthass. Ha gyermekkorodban sem sikerült a kancsal szemeddel jól látni, akkor kevés erre az esély. Gyermekszemészhez kell fordulni, mert e témában ők kompetensek.A megfelelő szemüveg rendelése után a jó szemet le kell takarni, hogy a gyengébb szem erőlködjön, persze, ha más probléma nincs. Ezért kell szemész.
2010. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy járok szemészhez! De ő például azt mondta, hogy már nem nagyon lehet vele mit kezdeni. (Persze én nem adom fel, sajnos abban a korszakomban elég butuska voltam :( )
2010. jan. 8. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok. Ha van türelmed, otthon próbáld meg letakarni a jó szemedet, és próbálkozz először nagy betűk olvasásával. Figyeld meg, hogy könnyebb-e az olvasás 20 perc elteltével. Ha igen érdemes próbálkozni. Gyermekként láttál jól a kancsal szemeddel?
2010. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, szinte ugyan olyan volt, mint a másik szemem... akkor ugye foglalkoztunk vele!
2010. jan. 8. 20:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak a szemednek "annyi". Most már hiába takargatod, nem tanultál meg vele látni.

Én is tompalátó vagyok és kancsal. Pár év múlva újra lehet műteni a kancsalságomat, de ez már csak kozmetikai műtét lesz.

Ha egyszer lesz babád, nagyon figyelj oda rá, mert ugye a korán felismert még kezelhető volna. :(

2010. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem érted. Megtanultam vele látni, 13 évig kb használtam is!
2010. jan. 8. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Látni én is látok vele, sőt, én még olvasni is tudok, de nem ez jelenti azt, hogy megtanultál vele látni. Ettől még a kétszemes látás, a térlátásod nem alakult ki!
2010. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!