Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az orvos megállapította hogy...

Az orvos megállapította hogy rossz a szemem, szemüveg kellene. Miből csináltassunk?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, távolra egyre rosszabbul látok. Szüleimnek mondtam hogy szemüvegre van szükségem, de sajnos nincs pénzünk venni, azt olvastuk nagyon drágák. Van olyan optika ahol lehet részletfizetéssel szemüveget venni? Sajnos nincs több tíz ezer forintunk rá.....
2014. júl. 22. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
SZTK alapon nem kerül annyiba. Persze, nem igazán van válogatási lehetőség a keretek között.
2014. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Prübáljatok kihasználni lyen egy forintos keret akciókat, akkor csak a lencsét kell fizetni! Sajnos akkor is rámegy szerintem minimum 25-30E.
2014. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ofotértben csináltass szemüveget, ott szokott lenni keret+lencse akció, úgy akár 10ezer ft-ért is lehet szemüveged. Nekem speciális lencsével volt 28ezer, annyira nem húzósak.

Rövidtávon pedig olcsóbb a kontaktlencse.


Azzal ne játsszatok, hogy majd ráér később a szemüveg,15 évesen voltam szemvizsgálaton, akkor -0,25-öt mértek be, 5 hónappal később -1,5-öt.. ha nincs kezelve, rohamosan tud romlani, sajnos.

2014. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A keret a legkisebb gond, vannak akciósan/használtan nagyon szépek! A lencse nagyon drága :((
2014. júl. 22. 14:19
 5/13 anonim ***** válasza:

szoktak lenni ilyen és hasonló kuponos akciók, így nem olyan drága, kompletten 8ezer Ft:

[link]

2014. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, de mire összetudunk spórolni 30-40 ezer forintot rá, félek hogy addig tovább romlik a szemem! Egyik napról a másikra élünk....
2014. júl. 22. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs TB-d? Létezik OEP támogatott szemüveg.
2014. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van TB-m, és az orvos azt mondta kb. 2000 ft támogatást kapnék, mert nem olyan nagyfokú a látásromlás (még)
2014. júl. 22. 14:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse esetleg?

Nekem az van, 3 havonta kerül 5000 ft-ba. De én tovább szoktam hordani, szóval inkább fél évre ennyi nekem. Szerintem ez belefér simán.

2014. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Budapesten van "Válság" szemüvegkészítő is, ott tényleg olcsó. Sima dioptriás lencse kell, vagy valami spéci, hogy azt mondod, a lencse a drága?
2014. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!