Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez miért van? Hogyan lehetne...

Ez miért van? Hogyan lehetne megszűntetni?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsém van 2 éve . Mindig tökéletesen be tudom tenni a szemembe , minden probléma nélkül . Kivétel nyáron . Tavaly nyáron kezdődött , hogy bevörösült a szemem a kontaktlencsétől , fájt is , reggel nehezen fogadta be a szemem . Ez olyan 6-7-szer fordult elő . Idén nyáron ez július végén kezdődött és egyre gyakoribbá vált . Ez már annyira rossz lett , hogy minden nap begyullad szinte a szemem , ezért sokszor kell szemüveget hordanom . Minden nap 2x (reggel-este) cseppentek a szemembe Visine szemcseppet ami enyhíti , megszünteti , de másnap kezdődik megint előröl . Mit tegyek ? Hogyan tudnám megszüntetni ezt a problémát ?

2014. aug. 10. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy fogod magad, elmész a szemészetre, megvizsgálnak, kezelnek, utána ha lehetséges, hordhatsz még lencsét.

Én nem szórakoznék otthon kísérletezéssel a helyedben, mert könnyen örökre búcsút inthetsz a lencsének.

A visine meg amúgy is az ördögtől való a legtöbb szemész szerint. Lencsével pláne. Sérült szemre megint nem a legjobb ötlet, úgyhogy inkább hanyagold.

2014. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam már szemészeten is és csak azt mondta az orvos , hogy igyak sok vizet és napi 8-9 óra alvás legyen meg , mert ezek alapjai a lencsehordásnak . De nekem ezek megvannak és mégis így járok . Nem tudott semmit sem mondani ami segíthetne , csak a végére még odabökte , hogy elmúlik ez is ha vége van a nyárnak . De én nyáron is szeretnék kontaktlencsét hordani és ez így nem állapot . De sajnos a Visene-n kívül egyik szemcsepp sem viszi le a gyulladást , ha meg nem csepegtetek bele akkor még napok múlva is piros szemeim vannak . csak azért írtam gyakorikérdésekre , hogy hátha járt valaki hasonló cipőben és tud segíteni .
2014. aug. 12. 17:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Én sem szórakozok otthon kísérletezéssel , mert szeretem a kontaktlencsét , nem szeretnék megválni tőle . Már egy hete szemüveget hordok , nem kockáztatok. És ha nincs megoldás akkor lehet nyár végéig inkább passzolom a lencsét :/
2014. aug. 12. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
allergia - hordjál nyáron szemüveget!
2014. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!