Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám megszüntetni a...

Hogyan tudnám megszüntetni a feltűnő szemproblémám miatti önbizalomhiányt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fiatal fiú vagyok, az egyik szememmel nem látok, ezért az kisebb a másiknál,nem túl szép és eléggé feltűnő. Amikor valakivel beszélgetek, mindig olyan érzésem van, hogy ezt ő is észrevette. Emiatt a lányoknál sem merek kezdeményzni, mert félek, hogy megijednek tőle. Emiatt eléggé visszahúzódó és csendes vagyok, és ezen szeretnék változtatni. Valakinek van tanácsa? Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár, mint én?

2014. aug. 8. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is ezen fizikailag nem tudsz változtatni.


Másodszor pedig a lelkeden és az önbizalmadon kell javítanod. El kell fogadnod magad úgy ahogy vagy és olyan emberekkel kell körbevenned magad, akik szintén úgy szeretnek, ahogy vagy. A barátaidat megválogathatod nyugodtan, úgyhogy akinek ez nem tetszik azt szépen elküldheted.


Fontos, hogy amíg nem vagy képes arra, hogy ezen túltedd magad, hogy elfogadd magad olyannak, amilyen vagy, akkor ez téged mindig zavarni fog és akadályoz a teljes élet megélésében, ami nagyon fontos egy fiatal számára.


Semmiképp ne foglalkozz mások véleményével, emelt fővel menj végig az utcán és azon sem kell filóznod, hogy más mit gondol.


végül pedig lesz olyan lány, aki szeretni fog majd. Vannak olyan kerekesszékes, egyéb fogyatékossággal rendelkező, vak, néma, stb, stb, stb, betegségekkel rendelkező emberek, akik boldog párkapcsolatban élnek, mert megtalálták a párjukat. Te is rá fogsz találni, emiatt ne is aggódj.


Ha nagyon nagyon feszélyez a dolog, akkor ajánlok pszichológust, akivel ezeket a témákat nyugodtan megbeszélheted és ő különböző praktikákat ad arra, hogy leküzd a félelmeidet.

2014. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. aug. 8. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a probléma a szememmel. Már 40 éves leszek, boldog családban, két gyerekkel. Én is azt tudnám tanácsolni, hogy fogadd el magad. Aztán már csak ritkán fog ez eszedbe jutni.

Nem könnyű, az biztos, én is csak átlagos akartam lenni, de hát nem vagyok az. Most már nem gondolom, hogy ez akadályozna bármiben is. sok sikert kívánok.

2014. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!