Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most szeretnék átváltani...

Most szeretnék átváltani szemüvegről kontaktlencsére, de nem tudok róla semmit. Szeretnék kicsit többet megtudni róla. Hogy mit vegyek figyelembe a vásárlásnál, miben jobb vagy rosszabb ez a szemüvegnél stb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne válts kontaktlencsére mert volt egy barátom akinek kontaktlencséje volt behájosodott a szeme mert nem kappot elég levegőt a szeme +drága vannak napos kontaktlencsék amit naponta kell cserélni másra vannak hónapos kontaktlencsék.Szerintem maradj a szemüvegnél.
2014. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pff, nem hiszem, hogy "behájasodott" a szeme.

Nem kell elhinni a rémtörténeteket. Egyrészt a lencse praktikusabb pl. sportolásnál, másrészt nem kell órákat válogatnod, hogy milyen alakút szeretnél. :D

Ha ténylegesen rendszeresen akarod használni (napi szinten), akkor havi lencsét vegyél, de kezdetnek a napi tökéletesen megfelel. És ne hidd azt, hogy 1 nap után elhasználódik a napi, volt olyan, hogy két hétig hordtam, és még mindig látok...

Viszont gyakran (kétnaponta) kell cserélni a folyadékot, és ügyelned kell rá, hogy tiszta kézzel rakd be, stb., valamint az elején beletelhet fél órába is, hogy betedd a lencsét. Viszont egy próbát mindenképp megér.

2014. aug. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felénk mindenki kontaktlencsét hord, soha semmi baj nincs vele. Nekem is 6 éve van. Sokkal jobb a szemüvegnél, mert csak reggel berakod, este kiveszed és ennyi. Nem kell vele foglalkozni, nem keretek közt látsz mint szemüveggel, hanem teljesen normálisan.

Kell hozzá először is vizsgáltat optikában, ott kapsz egy pár próbalencsét is a vizsgálta mellé, amit hordhatsz 1 hónapig (feltéve hogy havi lencsét kérsz). De az éri meg mindenképp vagy a 2hetes.

2014. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sztem is nagyon jó igaz nekem még csak tegnap óta van de egyből megszerettem sokkal jobb mint a szemüveg.
2014. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!