Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg vagy kontaktlencse?...

Szemüveg vagy kontaktlencse? Mik az előnyök és a hátrányok? Amikor a kontaktlencse szemben van az milyen érzés? ( Mikor egy szempilla a szememben van, annál jobb, vagy rosszabb? ) 14/L

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szemüveg: egyszerűen felrakod, már látsz is, bármikor leveheted. Ellenben könnyen maszatolódik, ilyenkor tisztításnál néha cska koszosabb lesz :), hirtelen hőmérsékletváltozásnál kicsapódik rá a pára, napszemüveg alá nyilván nem megy, háromdés mozinál hátrány. Perifériás látásod nem nagyon van, ha oldalra/le/föl akarsz nézni, forgatnod kell a fejed.

Kontaktlencse: Ha felraktad, legközelebb este kell miatta aggódnod, észre se venni (kivéve, ha száraz a szemed, akkor nagyon kellemetlen), nincs "akvárium" érzeted (mint a szemüvegkeretnél), mikor kiveszed, akkor viszont mindenképp alaposan le kell pucolnod, különben begyulladhat tőle a szemed, az meg nem éri meg. Náthásan, betegen nem hordhatod, csak akkor tudod kivenni, ha meg tudod tisztítani a kezed, van nálad hozzá lötyi, meg tartó.

2010. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
14%

Én tizenkét éves vagyok, és szemüveges. Nekem nincs vele semmi bajom, már megszoktam, de az nagyon idegesítő hogy két hónaponta kell járnom az üzlethez ahol vettem, mert mindig elferdül a szára neki, és a lencse is kiesik ilyenkor.De én igazából már megszerettem, és nem is tudom mi lenne nélküle:D

Kontaktlencsét akarok majd én is nagyobb koromba,de borzasztó nehéz betenni, azt mondják. Úgy tudom zavarja a szemet nagyon, és amikor hozzáér az az anyag a szemhez akkor az megzavarja, és elkezel könnyezni. Persze, ismerek már olyat is aki betudta tenni, szóval nem lehetetlen:)

Szerintem egy jó kis divatos szemüveget válassz, de ha attól fáj a fejed, akkor térj át a kontaktlencséhez:D Bár tizennégy éves korban már inkább többen szeretnének kontaktlencsét:)

2010. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

amikor egy szempilla a szemedben van, az fáj és kellemetlen, nem jó érzés. Ha egy kontaktlencse van a szemedben, gyakorlatilag észre sem veszed, és jól látsz. napi 2x1 percet kell rászánni (folyadékcsere, kitevés-berakás), és utána egész nap fel sem tűnik, hogy nem 100%-os a szemed. Sőt, a lencsén nincsenek akkora foltok meg zsírpacák, hogy alig láss ki alóla. amit még tapasztaltam az az, hogy a térlátásom sokkal jobb lett, mert a látószögem alsó és felső harmadában is tökéletesen látok. elsőre elég fura érzés lemenni egy lépcsőn :D

eddig a jók, most a rosszak.


elég drága - ezt nem kell tovább boncolgatni, és: ha valami icipici kis bogaracska belerepül a szemedbe, az elég kellemetlen tud lenni egyébként is, de kontaktlencsésen izgulhatsz azon, hogy a rovarral együtt kipiszkálod-e a lencsédet is... és egy kis macerával jár az is, hogy kontaktlencsével ússzon az ember - de egy jó úszószemüveg megoldhatja a problémát.

Szerintem nagyon növeli az önbizalmat egy kontaktlencse, én mindenképpen ajánlom.

15F

2010. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
18:09 vagyok. elsővel teljes mértékben egyetértek, a második 12 évesnek mondanám, hogy igazából olyan egyszerű betenni, mint egy cipőfűzőt megkötni. :D még jó, hogy egy kis könnycseppecske kibuggyan a szemből, de azt le lehet törölni, és kész is vagyunk. :D
2010. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő van.Felváltva hordom, mikor hogy tartja kedvem.A kontaktlencsével nem kell sokat bajlódni berakod észre se veszed hogy ott van.Bár nem mindenkinek a szeme képes elviselni.Szemüveg kicsit másabb ahogy írták minden meglátszik rajta, viszont rettentően divatos és nem kell bajlódni vele reggelente.:)
2010. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
40%
Oks, neked könnyű betenni, valakinek nem. Am meg írtam hogy nem lehetetlen.
2010. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eleinte senkinek nem könnyű betenni a kontaktlencsét, de max 2 hét alatt bárki megszokja. Olyan mintha tökéletes látásod lenne egész nap, észre sem veszed hogy lencse van a szemedben, nem fáj, nem érzed, nem is kell foglalkoznod vele csak este kivenni, megtisztítani majd reggel betenni. Én szeretem a kontaktlencsémet mert lehet belőle színeset is kapni és az tök jó. Pl. most kék lencsém van, nagyon szép.


Szemüveggel mindig csak bajom volt, mert napközbe nyomta az orrom és piros volt alatta, koszos lett a lencse, törölgetni kellett, csak keretek közt lehet benne látni és az nagyon rossz számomra. Na meg hülyén is áll.


Én mindenképp kontaktlencsét ajánlok mindenkinek. Nagyon megszerettem.

2010. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%

mindkettő jó :) a helyzettől függ


a kontaktlencsét nem lehet érezni, de ha a kontaktlencsés szembe megy szempilla, az elviselhetetlenül zavaró............

a szemüveg egyszerűbb, de a kontaktlencse praktikusabb


én is-is hordom mindkettőt, nekem a sport miatt merült fel egyátalán a lencse, amúgy szeretem a szemüveget is, egy jól megválasztott keret sokat dobhat a megjelenésen


ami FONTOS egészségügyi szempontból !!!!! :

-egy héten legalább 1, de ajánlott akár 2 napot is pihentetni a szemet, ilyenkor nem szabad lencsét betenni

HA EZT VALAKI TARTÓSAN, ÉVEKEN KERESZTÜL NEM TARTJA BE, AZ LÁTÁSROMLÁSHOZ VEZETHEZ!

-egy nap max 15 órát lehet bent, de az ideális a 8-10 óra, a kivétel után legalább 8 órát kell a folyadékban áztatni

-csak a megadott időtartamig szabad hordani, pl 1 havit 1 hónapig, 3 havit, 3 hónapig, ezt semmiképp sem szabad túllépni

-sajnos nem ajánlott a hosszú köröm, mert megsértheted a lencsét

-nem szabad vele strandra, uszodába menni, mert fokozottan fennáll a fertőzésveszély

-nem ajánlott klimatizált helyen használni, mert fokozottan kiszárad tőle a szem


de ha a helyzet megkívánja (sport, nyáron napszemüveg miatt, stb) mindenképp ajánlom!

2010. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az utolsó válasz mekkora egy baromság! Mi az, hogy 8 órát folyadékban kell állnia, meg hogy pihentetni kell a szemet egy héten 1-2 napra??? JÓ ég! Hol élsz te, 20 évvel ezelőtt???? :D
2011. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Bocsi valamiről lemeradtam a szemüveg divatos?
2011. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!