Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet diopriá...

Hány éves kortól lehet diopriás kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
11 éves korom óta van szemüvegem.

2014. aug. 28. 12:18
 1/2 anonim válasza:
szerintem nem kortól függ.nekem 14 éves koromban volt először. az interneten megrendeled a megfelelő dioptriájút és akkor ha megérkezik már tudod használni:) remélem segítettem.
2014. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért ez nem úgy megy, hogy az elsőt csak úgy megrendelem. Először is fogalmuk sincs a szem görbületről, tehát nem biztos, hogy amit megrendel az jó. Másodszor pedig az sem biztos, hogy hordhat kontaktlencsét, mert ha a szeme túlságosan beereződött, hajlamos az oxigénhiányra, akkor nem hordhat mert meg is vakíthatja magát vele. Mindezt optometrista, szemész szokta megnézni az illesztéskor. Sokszor lencséből nem olyan dioptriájú kell mint szemüvegből, mert az közvetlenül a szemgolyón helyezkedik el.


Harmadrészt be is kell neki tanítani, hogy hogyan tegye be, vegye ki stb...


Nekem 12 éves korom óta van, a kort szerintem annak fényében nézik, hogy mennyire képes és hajlandó az ember a fontosabb higiéniai szabályokat betartani, meg ne dörzsölgesse a szemét, időben vegye ki stb. nyilván kisgyereknek nem jó a lencse, de kamasznak már lehet.

2014. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!