Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az utazás előtt 2 nappal fog...

Az utazás előtt 2 nappal fog megjönni a kontaktlencsém. Elsőnek lesz kontaktlencsém és lehet valami bajom első használattól ami elfogja rontani a nyaralást? Pl begyullad a szemem vagy valami?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de szerintem inkább hagyd az első használatot a nyaralás utánra.
2014. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont azért vettem kontaktlencsét, hogy ne kelljen mindig cipelnem a szemüveget és lássak is valamit. :D De köszi a válaszod! :)
2014. aug. 15. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha most először használsz kontaktlencsét, akkor van rá esély, hogy nem fogja bírni a szemed, de hacsak nincs valami betegséged vagy különleges érzékenységed, akkor nem valószínű. Csak tudjad rendesen berakni, mert ha kapargatod meg nyomkodod a szemed órákig, mert nem tudod, hogy kell, akkor tuti begyullad.
2014. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem túl szerencsés. Gondolom elmondták a betanításon, hogy első nap 1-2 órát lehet a szemedben, második nap picit többet, harmadik nap megint kicsit tovább hagyhatod. Egy nyaralás meg nem az a szitu, amikor tuti van lehetőséged kivenni a lencséket, szépen lemosni.

Azt ugyan nem tudom, hány napra mész el, de kb. egy hét hordás után vissza is kell menni kontrollra, hogy ellenőrizzék még mindig stimmel-e minden.

Még illesztés és próbahordás után is van, hogy nem klappol minden. Nekem az első lencsém szép és jó volt, csak marha kényelmetlen, szárította a szemem, szúrt. Egy ismerősömről meg kiderült, hogy allergiás az anyagára.

1-2 nap alatt a kivétel-berakás sem biztos, hogy tökéletesen fog menni, ha meg túl sokat macerálod a szemed, begyulladhat. Vagy ha szerencsétlen vagy és beleszakad a szemedbe - ritka, de volt már rá nem egy példa. Ha túlhordod (ami nyaralás alatt könnyen megeshet), az sem lesz kellemes élmény.

Szerintem semmiképp ne most próbálkozz vele, könnyen rossz vége lehet.

2014. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!