Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A Sasszem lézerkezelésnél mit...

A Sasszem lézerkezelésnél mit mérnek a 1,5-2 órás alkalmassági vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Mármint azon belül, hogy alkalmas vagyok-e. Mi tesz valakit alkalmatlanná? Azt tudom, hogy -12 és +5 D között jöhet szóba a műtét, de ezen kívül? Szemnyomás, szürke hályog, zöld hályog...stb van-e? Szóval, ha -5 és -5,5 D-s a szemem, de semmilyen szemproblémám nem volt ezen kívül, akkor valószínűleg alkalmas leszek?

2014. szept. 8. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Alkalmatlanná főleg az tehet, ha időben nem állandó értékű a szemromlásod. Hanem például minden évben változna fél dioptriát. Ebben az esetben nem lenne értelme a szaruhártyádat éleslátásra "faragni".

vizsgálják például azt is hogy melyik a domináns szemed. Vagy azt is hogy milyen rejtett fénytörési hibái vannak a szemednek. A színtévesztést is nézik. Valamint a szem szárazságát, de száraz szemnél is elvégezhető, csak a műtét után hónapokig műkönnyet is kell csepegtetni. Aztán a hegesedését is nézik a bőrödnek, illetve kérdezik, mert ha olyan a sebgyógyulási hajlama a bőrödnek hogy durva hegek maradnak, akkor nyilván hogy a szaruhártyád hegesedése is kérdésessé válna.

2014. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fontos a szaruhártya vastagsága is,mert a műtét során ezt vékonyítják el,tehát akinél nagyon vékony az sem fele meg az alkalmasságin.

Ekkor történik a lézeres kezelés kiválasztása is ,hiszen van aki a Femtora és a PRK-ra is alkalmas ,van aki csak az egyikre.

Alkalmatlanná tehet egy régebbi szaruhártya sérülés is,nem mindegy a szemnyomás mértéke sem,ezt is mérik.

2014. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem mostanában akarom megcsináltatni. Majd egyetem után, szóval van addig még pár év.
2014. okt. 4. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!