Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő lehet mentőápoló?

Zombie No.1. kérdése:

Színtévesztő lehet mentőápoló?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igen. Van egy színtévesztő ismerősöm, gond nélkül kapott jogosítványt.
2012. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem, egészségügy területén ez kizáró ok.
2012. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ennek az embernek nem hinnék, amúgy eü. területen nem mindenhol kizáró ok a színtévesztés, tudom, mert orvosira járok. Jártam egy évet mentőtisztire is és nem volt semmi probléma. Mellesleg van korrekciós szemüveg...
2012. okt. 28. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Laikusként írom, azután lelked rajta - teszed, ami jólesik:

Szerintem sem lehet, de én nem szabályra alapozom, hanem a józan észre. A pirosat/kéket/sárgát/zöldet/feketét és fehéret a gázcsövek/csapok és palackok szine miatt életveszélyes felcserélni. Voltak ilyen esetek sajnos. Azt nem tudom, köze volt e ennek a színtévesztéshez, de rögtön egy támadási pont lehet vitás ügyekben, vagy ha valaki más trehányságát akarják rádverni.

Túl ezen egy vérzésnél tudni kell a vér árnyalata alapján megbízhatóan diagnosztizálni, hogy milyen a vérzés jellege, illetve az oxigenizáció. De egy léghiányos, kékes mellkast, (mondjuk egy utcán eszméletlen COPD-s beteg) vagy pirosfoltos tenyeret (vérképzőszervi zavarok), sárgás bőrt (májfunkciós zavarok), veseelégtelenséget (szem alatti foltok színárnylata) is életmentő lehet diagnosztizálni. Szerintem korrekciós szemüveg és technika, meg előírások ide vagy oda, ha nem akarsz néhány beteget emiatt a túlvilágra átsegíteni, vagy "csak" hosszas orvosi perek és utána állásgondok elé nézni, akkor válassz olyan szakmát, ahol nem múlhatnak ezen a dolgon emberi életek. Sajnálom, ha lelomboztalak, de mint leendő potenciális kliensed - én tényleg így gondolom.


Egyébként az egészségügyben adminisztrációs munkát, szakértői tevékenységet, egyes laborfeladatokat szerintem gond nélkül elvégezhetsz, mert ezeken a helyeken a látásgondodat technikával tényleg stabilan lehet korrigálni. Pl. ha kémcsöveket kell nézegetned, készíthető egy színanalizátor, ami kiírja a színét annak, amire ráirányítod. Tudod úgy használni, mint valami távhőmérőt. Egy rohangálós valósidejű helyzetben viszont, ahol másodperceid vannak a döntésre, nem függhet senki élete pl. egy véletlen összetört/leesett/ellopott korrekciós szemüvegtől.. (ami eleve nem teljesértékűá korrekciót végez, olyan közeli árnyalatoknál, mint az emberi test, szinei, ugyanúgy bajban leszel vele.)

2012. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én színtévesztő vagyok, van jogosítványom (másodfokon kaptam), bár nem vagyok mentőápoló, dolgoztam az egészségügyben. Melyik színt nem látod? Vizsgálták egyáltalán objektív módon?

A színtévesztők sokkal több színárnyalatot tudnak megkülönböztetni, mint a "normál" látók.

Egyébként a továbbtanuláshoz használható tájékoztatókban a kizáró okokat felsorolják. Ha nincs benne a színtévesztés, választhatod azt a szakot.

2012. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszolónak fogalma sincs róla, hogy mit jelent a színtévesztés. Nem keveri össze a kéket a sárgával. Egyszerűen árnyalatokat tud nehezebben megkülönböztetni. Egyébként nem kizáró ok egyik mentős munkakörben sem, kivétel ez alól a mentősofőr.
2020. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!