Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse probléma?

Kontaktlencse probléma?

Figyelt kérdés

Ma voltam szemvizsgálaton és rákérdeztem a kontaktlencsére,azt mondta a szemorvos hogy nem nagyon ajánlaná mert a bal szemem tengelyferdüléses(bocsi ha hülyeséget írok,nem nagyon értek ehhez),a jobb szememre jó is,de a bal miatt kényelmetlen lenne,és nem látnék vele jól.


Lehetséges a lencse viselete?



2014. szept. 9. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos, a szemtengelyferdules az konkretan kancsalsag. Semmiben nem befolyasolja a lencse viselest, leven hogy a lencse a szemgolyon fekszik, mindegy, hogy az hol van. Ajanlani viszont azert ajanljak inkabb a szemuveget, mert ott csak egy adott pontba "huzva" a szemgolyot latsz elesen, igy a szemuveglencse jotekonyan befolyasolhatja a kancsalsagot. Amugy nekem pl nagyon enyhe szemtengelyferdulesem van es tobb mint 20 eve kontaktlencsem. A helyedbe elmennek egy optometristahoz, aki bemeri, hogy mi lenne neked megfelelobb, a lencse vagy a szemuveg.
2014. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Az imént megkérdeztem szüleimet hogy úgy állna a szemem mintha kancsal lennék? azt mondták hogy egyáltalán nem olyan,tükörben is megnéztem és semmi jel hogy kancsal lennék(talán enyhén). Remélem nem lesz nagy probléma ebből :(
2014. szept. 9. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl csak akkor latszik, ha fáradt vagyok, vagy ha alulról felfelé nézek.
2014. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
*10 éve hordok szemüveget,és már kezd az agyamra menni ez az állandóan le esik,zsírosodik,törölgetni kell téma, ezért is vennék kontaktlencsét ha a szemem engedi
2014. szept. 9. 17:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Valami tipp hogy miért mondta az orvos azt hogy a bal szemem miatt kényelmetlen lenne,és nem látnék jól?
2014. szept. 9. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg deformalt a szemgolyód. De mondom, optometista, az majd megmondja, hogy használhat ez e lencset es ha igen,ad próba lencsét is, azzal meg majd meglátod, hogy jol,látsz e.
2014. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. szept. 10. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy astigmiára gondolt? ezt is szemtengelyferdülésnek(belső) nevezik leggyakrabban.

Nekem is ilyenem van, és tökéletes rá a kontaktlencse.

Egy szemre is lehet hordani sztem.

2014. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!