Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt valaki, akinek Budapes...

Van itt valaki, akinek Budapesten volt lézeres szemműtéte? Melyik klinikát ajánlatátok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Budapesten volt lézeres műtétem, a Mária utcai klinikán, arról a helyről tudok nyilatkozni. Szerintem elég jó hely, és az orvosok is humánusak. A bevizsgáláson részletesen elmondanak mindent, kockázatokkal együtt, azt is, hogy fájdalmak is bizony lesznek a műtét után, szóval egyáltalán nem árulnak zsákbamacskát. Engem egy professzor műtött, aki 1992 óta végez ilyen beavatkozásokat, ha jól tudom, élő közvetítésben is műtött, úgyhogy profinak mondható. :) Amivel nálam elég nagy pluszpontokat szereztek, hogy pl. bemutatkoztak, amikor először mentünk, a műtét előtt a nővér inkább sajnált, hogy érzékeny a szemem a csepegtetésre, és bocsánatot kért akkor is, miután mondtam, hogy nem fáj, ha húzza a szemhéjam, tehát nem az a tipikus "Nyomorék vagy, te hibád, nyissad ki, próbálkozz jobban" hozzáállás ment. A műtős orvos elbeszélgetett velünk a bevizsgáláson, és mindenkiről megjegyzett valamit, rólam pl. azt, hogy tolmácsnak készülök, és végig angolul beszélt hozzám a műtét alatt szóval elterelte a figyelmemet. Meg ami a legnagyobb pluszpont, hogy kiírt speciális esetnek, ugyanis vagy a 18. születésnapom előtt két hétre volt időpont, vagy pedig sulikezdésre, és megértette, hogy inkább lábadoznám végig az augusztust, és nem várnék a jövő évig, ha alkalmas vagyok, és a szemüveg csak minden létező módon gátol. :) Meg is volt a műtétem 2 héttel a születésnapom előtt... :) A lehető legjobb ajándék. :)


Még műtét utáni dolgokról pár szót, mert ahány ház, annyi szokás... Általában este műtenek, és éjszakára kötést kell viselni, majd reggel menni leszedetni. A műtét után egy héttel, onnantól kezdve havonta egyszer kell bemenni ellenőrzésre fél hétig. A műtét 5 perc/szem, illetve 110000 ft/szem, plusz a bevizsgálási díj, ami 4000 ft (ha alkalmatlan vagy, nem kérik). Fájdalmak úgy 2-3 napig vannak, 4-5 nap múlva bírod kinyitni a szemed, ahogy telik az idő, úgy lesz egyre jobb. Napszemüveget műtét után fél évig kell hordani kültérre, illetve kell csepegtetni 5 hónapig, havonta lehet csökkenteni az adagot. 1-2 hét, amíg az agy újra megtanul fókuszálni, mondjuk nekem volt az 3 is, 2-3 hétre írnak ki táppénzre, illetve az első héten nagyon kell vigyázni arra, hogy nehogy belemenjen bármi (por, füst, levegő, sampon, szempilla stb.), ekkor elektronikai kütyüket sem lehet használni. Meg 2-3 hónapig nem lehet sminkelni a szemet, mondjuk ha fiú/férfi vagy, akkor nem hiszem, hogy ez olyan érzékenyen érint. :D


Bocsánat a kisregényért amúgy, és ha van valami, kérdezz nyugodtan. :)

2014. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!