Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kislányomnak szemüveget irt...

Kislányomnak szemüveget irt fel az orvo. +2,25et mennyibe kerül neki a lencse, akármilyen keretet vehetek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 16. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj be egy optikába, és kérdezd meg. Nekem legutóbb (bár csak 1.5-ös szemüvegem van), a 40 ezer Ft-os keret mellé ingyen volt a lencse, igaz nem kértem a lencséhez semmi extrát, egyszerű UV szűrős lencse volt. De ha 20 ezerért válaszottam volna keretet, akkor kb. 20 lett volna a lencse is. Valami akció volt, a pontos feltételekre nem emléksze. Rengeteg optika van, millió féle akcióval és óriási választékkal. Tájékozódj, egy szaküzletben jóval többet fogsz megtudni, mint itt, tőlünk.
2014. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha nekem van egy neki való keret abba belerakják a lencsét?
2014. okt. 16. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt szintén egy szakember tudja megmondani. Lehet, hogy megoldható, lehet, hogy nem.
2014. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy használható és jó minőségű lencse 25-30 ezer forint körül kezdődik. Keret is 20 fölött általában. :(

Keretet érdemesebb stabilat, jó minőségűt venni, minél nagyobb fazont (szóval nem ilyen kis keskenyet). Egy ócska minőségű keretből elég könnyen kieshet a lencse, gyerekeknél azért ez megesik, karcálló bevonat is jól jön. A használt kerettel az a baj, hogy sok helyen nem adnak ilyen esetben a lencsére garanciát, és ha már elég régi esetleg másé volt, akkor nem biztos, hogy a gyerek fejéhez lehet igazítani tökéletesen. De persze függ a minőségtől, vidd be és mutasd meg. De ha már nem csecsemő, akkor így is megviseli a szemüveg, jobb ha legalább olyan, ami valamennyire neki is tetszik, a kislányok tudnak hiúk lenni. :)

Viszont október a látás hónapja és minden optikában akcióznak szinte, érdemes kihasználni. Sok helyen csak a keretet vagy a lencsét kell kifizetni, mindenképp nézz szét.

És utána kezdj el félretenni, mert benne van a pakliban, hogy pár havonta mehettek új szemüveget csináltatni, bár jobb esetben meg kinövi hamar és nincs több gond. :)

2014. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most csináltattam magamnak szemüveget, 35.000.- volt a legolcsóbb keretek közül választottam, és a lencsére nem kértem semmi extrát. A barátnőm a gyerekének ennek töredékért csináltatott szemüveget, nagyon nem mindegy milyen keretet választasz,műanyag,fém stb...
2014. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Huszárné Sánta Viktó válasza:
Szia!Az én lányomnak már a meglévő keretében cserélték át a lencséjét,mert sajnos romlott neki a szeme,semmi extra csak lencse és 1,75 és 2-es 21 ezer volt mindennel együtt.Helló!Viki
2014. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!