Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Villogó, foltos látás. Mitől...

Geli tibi kérdése:

Villogó, foltos látás. Mitől lehet? 4 napja bárhova nézek, "hangyásan" látom a dolgokat. Úgy mint amikor a régi TV-ken nincs adás, apró pöttyök villognak. Ha becsukom a szemem, akkor is ezeket a pöttyöket látom villogni. Sötétben is.

Figyelt kérdés
De ha kinyitom a szemem akkor is látom ezt a villogást. Voltam két szemésznél, nem találtak semmit, mindkét szemem +1. 0-ás, azt mondták ép minden. Szemszárazságra írtak fel műkönnyet, de nem javult semmit a látásom. A tünetek előtti napon 2-t cseppentettem a Visine classicból, de nem hiszem, hogy emiatt lennének ilyen szem problémáim.

#szemprobléma #villogó látás #foltos látás #hangyás látás #fényes villogó pontok
2014. okt. 17. 10:37
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm akik válaszoltak, vagy érdeklődtek.


Most csak azért írok, hogy aki ide téved, az kapjon egy kis segítséget.


Szóval ha vkinek ilyen hangyás látása van, és megvizsgálta szemész, nem talált semmit, volt ekg-n, vércukor mérésen, vérkép, meg a többi vizsgálat, akkor nagy valószínűséggel "visual snow" .

Ezzel nagyon sokan élnek, több százezren, face-en is vannak több 10ezres csoportok (ha nem lenne zárt, sokkal többen lennének), voltak kutatások a témában de gyógyítani még nem tudják. Elvileg nem a szemmel van gond, hanem a központi idegrendszer képfeldolgozásával. Egyébként teljesen ártalmatlan, én már el is felejtettem:) Csak írtak levélben, és gondoltam megosztom másokkal is... Sokan nem tudják hogy ilyen a látásuk, észre se veszik, vagy már alapból így születtek. Azoknak lehet kellemetlen, akik nem így születtek...


A másik dolog, az pedig a gerinc sérv volt. Vagy inkább sérvesedés, a porckorong kis kiboltusolása. Ha a nyaki szakaszon van sérv, tud fülcsengést okozni, kézbe sugárzó fájdalmat, zsibbadást, ahogy nyomja az idegeket. Porckorong.hu , Bene Máté, őt kell keresni :) Gyógytornával javítható.

Sajnos az orvosok semmit nem tudnak a témáról, a nagyrésze azt se tudja mi ez, pedig az ülő életmódot folytatóknak a 90%-a előbb utóbb gerincsérves lesz.... van aki már 7-8 évesen !

2020. febr. 23. 08:54
 22/22 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy megírtad, hogy végül mi lett! Nekem is hasonló tüneteim vannak, voltam már szemésznél, találtak is kis úszó foltokat az üvegtestben, de más eltérés nincsen. Azt mondták, hogy többnyire ártalmatlan, de jó lenne, ha kontrollra visszamennék.
2023. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!