Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék,...

Kontaktlencsét szeretnék, valaki eltudná nekem magyarázni, hogy ez kb. mivel jár?

Figyelt kérdés

16éves vagyok, már több éve észrevettem, hogy kellene a szemüveg, mivel a távoli betűket nehezen veszem ki, de soha sem mentem bele a dologba, mivel csúnyának tartom a szemüveget, a szemüveges barátaimon is észrevettem ennek a "következményeit" (a szemüveg helye meglátszódott az orruknál, sokszor csak piros volt, de olyat is láttam, hogy szinte seb keletkezett a szemüveg helyén. O.o Szemüveg nélkül egy idő után kancsalok lettek.. Nincs bajom a szemüvegesekkel, de saját magamon nem tudom elképzelni)

A szüleim biztosan támogatnának benne, de nem tudom, hogy feldobjam-e az ötletet, vagy továbbra is hunyorogjak a suliban, mikor valamit a táblára írnak...

A kérdés leginkább annyi lenne, hogy mennyire macerás a használata, vannak-e negatív következményei, és hogy anyagiakban mennyi lenne.

(milyen időközönként kell újat venni, mennyibe kerül a lencse, és az a hozzá tartozó "víz")

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 28. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a szemüveg helyén keletkező sebek, foltok, a nem megfelelő beállítás miatt van. Nekem sose volt olyan.


Általában lágy lencsét használnak emberek, főleg havit.

30 napig tudod használni napi 12 órát kb. A tisztaságra nagyon kell figyelni.

DE lencse mellé is kell szemüveg, mert bármi jöhet, akkor meg nem látsz.


Nekem negyed évre kb. egy tizesre jön ki mindennel együtt, de a lencsét neten veszem,a folyadékot meg Rossman-ban, így jelentősen olcsóbb.

2014. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megtanulod a kontaktlencse berakását, kezelését, tisztítását, stb, akkor nem nagy macera. Napi pár perc plusz. Pár nap alatt megtanulható, és gyakorlatilag egy mozdulat az egész. Nekem egy idő után tükör nélkül ment, egy mozdulattal.

Árakban nem merek hülyeséget mondani, én nylc éve tértem vissza a szemüvegre. Akkoriban a félévi lencse (6 pár) volt olyan 35 ezer körül, az ápoló folyadék havi szinten 3000 Ft körül volt.Én Ciba lencsét és ápolót használtam.

2014. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is évekig úgy voltam mint te, hogy hunyorogtam inkább minthogy szemüveges legyek, de ettől romlik a szem, és pár év múlva már hunyorogva sem fogsz látni semmit ami 20 centinél messzebb van. Nem túl jó dolog.

Nekem egyből kontaktlencsém lett, semmi szükség mellette szemüvegre, sose volt rá szükségem.

A kontaktlencsém 5500 ft negyed évre. A folyadék hozzá 1200 ft körül van. Szerintem nem drága. Macera meg nincs vele, reggel berakod, este kiveszed és megtisztítod. Ennyi.

2014. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól még kell mellé szemüveg, mert bármi jöhet, és tiltanak a lencséről. Pl. nekem most kötőhártya gyulladásom lett náth miatt, pedig már nem is lencsézek. AZ első volt, hogy tilos a kontaktlencse. Akkor mit csinálsz szemüveg nélkül?
2014. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már több éve kellene a szemüveg, anno volt, és nem vettem fel..

Ha bármi lenne, akkor is kibírnám szemüveg nélkül, ha eddig ment ezután is fog.

Tudom, hogy hülyeség és magamnak teszek kárt, de nem tudom elviselni magamon, egyszerűen irritál, ha rajtam van.

2014. okt. 29. 10:15
 6/6 anonim válasza:
Nekem kb.15000 forint fél évre a havi lencse, szerintem abszolút megéri, és a szemész orvosom szerint egészségesebb is, mint a szemüveg, mert kicsit visszaszorítja a domborodó szemet. A tisztaságra tényleg nagyon kell figyelni, mindig kezet mosni és minden nap tiszta folyadékba tenni. És igen, a szemüveg is mindenképp kell szerintem, szükség esetére. De mielőtt lencsét csináltatsz, mindenképp menj el egy szemészhez, mert van, akinek kifejezetten nem javasolják.
2014. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!