Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez most közellátás vagy...

Ez most közellátás vagy távolra látás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Úgy tudtam eddig,hogy közellátó vagyok. Amikor régebben mentem a szemészhez, akkor még nem tudtam,hogy pontosan milyen dioptria kell nekem,mert akkor a szüleim intézték, én csak a keretet választottam ki.


Most nézem a papírt, azon +dcyl van. A vizsgálaton derült ki,hogy a régi szemüvegem is +dcyl.

(Mindegy,hogy feles, vagy 2-es, most nem lényeg)

A réginél csak az erősséget tudtam.


Szemtengely ferdülésem van.


Ha én távolra látok jobban, akkor miért van az,hogy:

- a szemészetnél a számos táblán a nagyobb betűket látom jobban,nem a kisebbeket?

(Ugye a kisebb lehetne messzebb,míg a nagyobb közelebb. És a távollátó távolra lát jól.)

- ha jön a busz,messziről inkább csak a körvonalakról tudom megállapítani, hogy milyen busz (nincs sasszemem) és ahogy egyre közelebb jön a buszmegállóhoz, egyre jobban látom.

Tehát,ha buszmegállóban áll,jól látom,ha messzebb van(talán 50 méter,de hülyeséget nem akarok mondani) akkor nem látom kristálytisztán.

- rendszámtáblák. A közelebbit látom jól, a messzebbit nem.


Pontos métereket nem tudok mondani,hogy 0.5 méterre jól látom az xy-t, de 3 méterre nem.


2014. nov. 20. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a közellátó, távollátó dolgot az emberek nagy része keveri. Téged közellátónak neveznek, mert közelre jól látsz, s messzire nem. A szemed pedig mínuszos kell, hogy legyen.

Ha nem látod a betűket a könyvedben, akkor pedig távollátó vagy. Ilyenkor a közeli dolgokat homályosan látod, a távoli dolgokat pedig élesen, a szemed ez esetben pluszos.

Az optikákban ingyenes szemvizsgálatot végeznek amennyiben náluk csináltatod a kontaktlencséd, vagy szemüveged. Szerintem nézz utána az áraiknak, és oda menj ahol a legkedvezőbb, és ne a rendelőbe a szemészetre.

Itt egy kis olvasnivaló:

[link]

2014. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hm.

Pedig plusszos lencsét írtak fel és nem viccelek.

De nem veszem észre,hogy távollátó lennék.

Talán a szemtengely ferdülés a ludas, mert annak elvileg van valami baja a távollátással,közel látással is.


Köszi a választ. :)

2014. nov. 30. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!