Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szem, látás javítás?

Cilinderes szem, látás javítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közelmúltban kiderült, hogy asztigmiám van az egyik szememen. 2-2,5es, és a szög 155 fok. Elmentünk szemészhez ahol kaptam is rá megfelelő kontaktlencsét, próbálgattam, nagy nehezen sikerült is betennem és kivenni.

A lényeg, a nagy próbálgatásnál észre sem vettem, de a kontaktlencsémre 150 fok van írva, míg a lapom szerint 155 fokos ez a "hiba", eléggé tudatlan vagyok még e téren ezért érdekelne, véletlenül el lett nézve, vagy kontaktlencséből nincs 155 fokos? Január vége felé megyek vissza kontrollra, de addig zavar ugyanis 'picit' így is homályosan látok a kontaktlencsével. Ez normális?


Természetesen ott is felvetem a problémám csak addig is izgat. A másik szememben nincs lencse, és amikor rajtam van, olyan furcsa érzésem van, eddig nem hordtam se szemüveget se kontaktlencsét, ez normális? Majd megszokom?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. dec. 26. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szokod meg, főleg mert már tudod. Január vége még elég messze van, de telefonálni addig is lehet. Kérdezz rá feltétlenül. Ha nincsenek messze, el is mehetsz...
2014. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy ha felvettem olyan 5-10 perc után kezd homályosulni, az apróbb betűkön veszem észre, hogy elhúz a széle, és ha picit megnyomkodom, mozgatom a szemhéjam utána szép éles lesz.


Természetesen minél előbb konzultálok a szemészemmel :)

2014. dec. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!