Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtorna (www.szemtorna.hu)...

Szemtorna (www.szemtorna.hu) vélemények?

Figyelt kérdés
-0,5 és -0,75 -ös a látásom , az érdekelne hogy hasznos (érdemes) -e belevágni ebbe a tornába és lenne -e eredménye vagy pedig csak időpocséklás ?

2014. aug. 23. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én csináltam évekkel ezelőtt, javult is a szemem, csak hirtelen megváltozott az életem meg addigra nagyjából kényelmesen el is voltam azzal a látással és félbehagytam. Pedig jó lenne folytatni. A bevillanás az egy nagyon jó érzés, olyankor általában önkéntelenül megszólaltam, hogy "Aztaa...", utcán is :D Egy hónapig érdemes csinálni, úgy, hogy minden elvárás nélkül csak gyakorolsz, én napi 1-2 órát foglalkoztam vele, de az 1 óra mindig megvolt. Kb. három hét után jöttek a bevillanások, amik egy idő után állandóvá válnak. Addigra már lehet látni, hogy van eredménye. A lényeg, hogy lazán csináld, ne görcsölj, hogy jól csinálod-e. Nekem nem volt gond ezzel, de a fórumon voltak, akiknek nem akart sikerülni. A Te dioptriád szerintem kb. 2 hónap alatt már minimálisra csökkenhet, nekem -2 és -3,75 volt, most fogalmam sincs.
2014. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most látom, hogy 0,75-öd van az egyik szemeden, valamiért 2,75-nek olvastam. (Tudom, ez nem a legjobb ajánlólevél, de fáradt vagyok :P) Akkor gyorsabban is rendbe jön szerintem, ha jól csinálod.
2014. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , a tenyerezésen kivül mit csináltál még ? És étrenddel felgyorsíthatom a javulást?
2014. aug. 23. 22:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyerezés mellett ingázás és napozás. Az ingázást egyszerűen úgy, hogy forgatom a fejem jobbra-balra és közben figyelek arra, hogy a tárgyak hátrafele "mozduljanak el". Ha vonatoztam, akkor az ablakon néztem kifelé, az is jó. A napozást lehet csukott szemmel vagy "zombizással", amit én úgy csináltam, hogy felfele néztem, hogy már a szemhéjam belső oldalán legyen az íriszem, miközben nyitva maradt a szemem. Először fura volt, aztán rájöttem, hogy lazít ez is, meg így intenzívebb a napozás, persze vigyázni kell, hogy csak a fehérjét érje. Nekem már közvetlen gyakorlás után is kicsit élesebbek voltak a tárgyak a lakásban, de szerintem eleinte jobb nem gondolkodni rajta, csak csinálni. A kulcs a rendszeresség. (És igen, ez az, amit nehezemre esik most megvalósítani.) Sok sikert!
2014. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aham...az étrendről nem tudok nyilatkozni. Ez a torna leginkább úgy működik, mint amikor a rossz mozdulatokat kijavítod valamilyen helyes mozgással. Pl. rossz testtartást jógával. Nem kifejezetten a testtartást vizsgálgatod, hanem helyes mozgást végzel és egyszerűen átszoksz a jó tartásra. Tehát elég fizikai jellegű a dolog, ugyanakkor nyilván nem ártanak a megfelelő kaják.
2014. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , nagyon köszönöm ! Lelket öntöttél belém .
2014. szept. 2. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, sok sikert kívánok! Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de ötletszerűen járok csak gyk-ra.
2014. szept. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2020. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A jobb szememre megvakultam
2020. jan. 29. 00:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan?
2020. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!