Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » KOntaktlencsét akarok, melyik...

KOntaktlencsét akarok, melyik a legolcsóbb megoldás, vagy hogy is van? Havi,3 havi, vagy van ilyen állandó is amit takarítani kell folyamatosan

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 13:41
 1/3 anonim válasza:

hát először is van a napi. ez a leghigiénikusabb, általában kicsit drágább, mint a többi, de nem olyan vészes. van 2hetes, 3hetes, havi, 3havi, féléves is. ezeket biztosra tudom, de sztem valószínűleg több féle is van.

ha veszel pl. egy havi kontaklencsét pár ezer forintért, akkor azt a felbontástól számítva 1 hónapig hordhatod, attól függetlenül, hogy hányszor van a szemedben. pl ha megfáztál, beteg vagy, esetleg begyulladt a szemed akkor nem teheted be. arról nem is beszélve, hogy ezt általában jobban kiszárítja a szemedet, és az olcsóbb változatok néha nem is bírják annyi ideig, ameddig kéne nekik.

a napit általában 30 db-os dobozokban veheted meg(tehát 15 pár) és ennek két év a lejárati ideje. tehát ha felbontassz egy pár kontaklencsét, az nem jelenti azt hogy holnap muszáj a következőt. ennek az is nagy előnye, hogy sokkal vékonyabb, kevésbé fárasztja, vagy szárítja ki a szemed, és sokkal egyszerűbb a használata is.


én jövő héten megyek el a szemorvosomhoz, ott megtanítják, hogy kell betenni, kivenni, és elmondanak róla minden apró részletet, úgyhogy szerintem te is keress meg egy orvost, ha komolyan érdekel és ő tényleg mindent el tud róla mondani neked.


tudom, hogy a fogalmazásom nem volt tökéletes, mert kicsit beteg vagyok, ezért nem vagyok a helyzet magaslatán, de azért remélem segítettem.:)

2010. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, segítettél, köszi :D Én is felfogok keresni egy orvost, hogy megnézze tudom e viselni, a szemem görbülete megfelelő-e, hogy kell használni stb...
2010. febr. 5. 14:00
 3/3 A kérdező kommentje:
KInek mi a véleménye a színes kontaktlencséről? :D Gondolkodtam miylen jó lenne ha kék színű lenne a szemem... ez a zöldes barnás szemem nem nagyon néz ki valami túl jól :D
2010. febr. 5. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!