Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nemtudom berakni a kontaktlenc...

Nemtudom berakni a kontaktlencsét mert mindig belepislogok. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a kontaktlencsét és már úgy jöttem haza hogy benne maradhatott.Este a kivétele nagyon nehezen de most már arra rájöttem hogy kell. DE berakni nem tudom mert mindig belepislogok:/ meg ha már érzem hogy hozzáér akkor összerántom mert érzem, hogy "csikizi" vagy nem tudom milyen érzés de nem jó. Valaki tud valamit mondani hogy merre kell nézni?! Mikor a dokinál voltunk akkor azt mondta, hogy nézzek fel mikor berakta akkor meg az ujjára. Itt is olvastam, hogy fel kell nézni, videón meg azt láttam hogy befele kell egy kicsit nézni de én próbáltam mindenhogy de nem ment, :'( Mostanra már annyira ideges vagyok hogy ez előbb már elkezdtem bőgni, hogy nem igaz, hogy csak én vagyok ilyen béna :$:@

Előre is köszi.


2011. márc. 1. 14:41
 1/9 anonim válasza:

Velem ilyen nem fordult elő, de megpróbálok segíteni. Én a mai napig így teszem be a kontaktlencsém: Jobb kezes vagyok, így a jobb mutatóujjamra teszem a kontaktlencsét. Ezután a jobb kezem gyűrűs és kis ujjával lehúzom a szemem alsó felét, a bal kezemmel, általában a gyűrűs ujjammal a szempillámat "felragasztom" a szemöldököm felé, így teljesen ki van feszítve a szemem és esélyem sincs belepislogni. Én tükörben szoktam nézni magam, nincs ilyen, hogy lefele vagy felfele nézek, hanem középen áll a szemgolyóm és arra teszem a lencsét. Mivel ideges vagy, hogy nem sikerül, szerintem először próbáld lencse nélkül, természetesen tiszta kézzel megérinteni a szemed. Hidd el, nem fáj, eleinte biztos kellemetlen, de én ma már tükör nélkül akármikor ki és berakom a lencsémet, nem tudom kinyomni a szememet :) Először mindenképpen így próbálkozz, hogy ne roncsold a lencséd, mert különben ha párszor lepislogod, szennyeződik és sikerül is betenni, irritálni fog, de nagyon. Sok szerencsét, ha segíthetek bármiben, akkor írj nyugodtan :)

Még egy megjegyzés: Kivételnél: Mikor már megfogod a lencsét, akkor kell felfele nézni, mert úgy nem lesz kellemetlen a lencse kiszedése sem.

2011. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ma már megpróbáltam egyszer és majdnem bent volt de nem merem sokáig próbálni mert bepirosodik és azt mondata az orvos az nem jó még egyszer köszi^^
2011. márc. 2. 14:32
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy meg csak ln vagyok ilyen béna mert unokahugom monda hogy a bátya nagyon gyorsan berakta elsőre....:
2011. márc. 2. 15:00
 4/9 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok: Dehogy vagy béna :) Tudod, gyakorlat teszi a mestert ;)
2011. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Megertelek,egy hete kínlódom kipislogom én is,vagy az ujjamon marad.2.nap az egész család kereste a fürdőszobában azt hittem elveszett az egyik de bent volt csak a szemben alá csúszott de azt hittem hogy a csipkedéstől gyulladt be másnap visszamentem ofotertba,ők is ú
2011. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Folyt köv.úgy gondolták,nem néztek bele krémeztem javult nem fájt viszont két nap múlva éjjel kiesett és a homlokomra száradva találtam meg a használhatatlan kiszáradt lencsét. Majd miután ezt közöltem velük mondták hogy gyakorlatozzam a megmaradt felparral mert ugye probalencse,jelzem az árán ez nem látszott. Igaz én betettem 5.próbálkozásra,csak nem láttamm vele semmit mert becsúszott a szemhéj alá,kórházban vették ki ügyeletek. Azóta betettem már de kb 15perc az átlag per szem. Kicsit panikolok,hogy jövő héten kapom a fél éves adagot mennyi ideig fog tartani a napi procedúra de a szemészeten sem akarok kezdeni reggelente egy laza lencseltávolító kezelésen.Tehát ki is a béna???Ja és azt mondták betanításon,hogy nem vagyok ügyetlen. Hmmm?.......Biztos ez is hasonló lehet mint a biciklizés,korcsolya stb meg kell találni az egyensúlyt......ja és a szem is egy idő után rákeszül az érintés sokkoló hatására,hiszen ez nem természetes neki.......ebben bízom,de nagyon.udv
2011. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jujj az nem jó remélem velem nem lesz ilyen :S
2011. márc. 3. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:

én is béna voltam eleinte, de ezen túl kell esni, 1-2 hét múlva már csak röhögni fogsz ezen, de addig kitartóan próbálkozz.


én simán előre a tükörre nézek, semmiképp sem a közeledő ujjamra. ha rendesen lefogod a szemhéjad akkor nem tudsz pislogni, szóval csak erősen:)


nekem az első napokban 1, de néha másfél óráig is eltartott berakni, kivenni is. hát nem kicsit voltam ideges már a végére, de nem adtam fel:D

2011. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat tegnap besikerült tennem az első szememnél kb 10perc volt a másiknál csak kb 5 ma meg már összesen volt 5 perc :D most úgy örülök
2011. márc. 5. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!