Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem szabad a kontaktlenc...

Miért nem szabad a kontaktlencsét csapvízzel leöblíteni?

Figyelt kérdés

Mindennap belemegy a szemembe a csapvíz,mikor arcot mosok. Sőt a tengervíz is belemegy, mikor a tengerben fürdök. Akkor mit árthat az a pici, ami a lencsén marad? A szél is belefúj egy halom bacit a szembe, a szem védekező rendszere mégis egészségesen tartja a szemet.

Mikor kiveszem a fertőtlenítő folyadékból a lencsét, nem tudom betenni, mert iszonyúan csípi. Muszáj vagyok leöblíteni vízzel. Még sose volt gyulladt a szemem tizenegy év alatt, a barátnőmnek meg, aki folyton szid a csapvíz miatt, minden hónapban begyullad a szeme, és pár napig nem tud lencsét hordani.


2015. jan. 8. 19:39
 1/2 anonim válasza:
Gondolom azért rágugliztál a témára. Ahogy én kiveszem a cikkekből a csapvízben lévő bacik miatt nagy a fertőzésveszély a szemedre vonatkoztatva + a csapvízben lévő kálcium tönkrevágja a lencse szerkezetét, mely oxigénáteresztő hatása így csökken. Ha csípi a szemed a folyadék én azért elkocognék a szemészhez, hogy hátha egy finom kötőhártya gyulladásod van. Én eddig csak egynaposat használtam és az nem csípett, viszont kiszáradt tőle a szemem. Erre persze vannak speckó szemcseppek direkte lencsére.
2015. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A cikkekből azt veszem ki, hogy a kontaktlencse-ápoló folyadékot gyártó cégek nagyon nem szeretnék, ha az emberek, csapvizet használnának a drága löttyük helyett.

Megnéztem a folyadék összetételét, van benne egy kis bór és más fertőtlenítőszerek 0,1 vagy éppenséggel 0,0004%-ban. Hogy miben vannak ezek? Tisztított VÍZben természetesen.

Általában egy év után políroztatom a lencsémet, aztán még hordom fél évig. Még soha nem mondták a klinikán, hogy valami baja van a lencsémnek.

2015. jan. 16. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!