Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14éves kor alatt miért nem...

14éves kor alatt miért nem lehet kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet, de nem ajánlják
2010. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy csak nem ajánlják, szerintem a szervezet fejlődése, változása miatt. De van, aki később se hordhat, egyik nagynénémnél pl. allergiás reakciót váltott ki a lencse, és nem hordhat, de én se hordhatok (25 múltam), mert bár nekem alapvetően nem volt problémám a lencsével, de rovarcsípés allergiám van, és egy ilyen csípés alkalmával begyulladt a szemem lencse viselése közben (csak az egyik, amelyik szemhéjamat megcsípte az a dög), és maradandóan sérült a szemem felülete.


Szóval jó a lencse, de mindenképpen alaposan meg kell(ene) vizsgálni minden körülményt, lehet, ha komolyabban vennék a rovarcsípés allergiát, tájékozottabbak lettek volna és ennek tudatában nekem se javasolták volna. Bár azt tapasztalom, hogy egyre kevésbé végeznek alapos vizsgálatot, hogy hordhat-e valaki lencsét vagy nem. Nálunk legalábbis. Az én kis balesetem Ausztriában történt, és talán ennek köszönhetem, hogy még látok, és azonnal kaptam kezelést, mert mikor hazatérve elmentem kontrollra, fél napot várakoztattak úgy, hogy nem szóltak, hogy nem tudják, mikor jön az orvos, mi kérdeztünk rá, és így kértük át magunkat egy másikhoz, aki bent van, különben várhattunk volna fölöslegesen (ja, igen, a KLINIKÁN). Ha ugyanez a baleset Magyarországon történik, lehet, hogy fél szemre már vak lennék...

2010. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kössz.:)
2010. febr. 7. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:
én 12 vagyok és hordok
2010. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!