Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem született vakoktól kérdezn...

Nem született vakoktól kérdezném, mit látnak mióta elment a látásuk?

Figyelt kérdés

Feketeséget, szürkeséget, színes foltokat...és milyen szembetegség miatt vakultál meg?

Glaukomások esete különösen érdekel.



2015. jan. 17. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a kérdést biztos nem látják meg.
2015. jan. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Igazán vicces vagy, első.
2015. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem látják, de valószínűleg van monitorolvasójuk.
2015. jan. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Megkérdeztem, glaukomást.

Azt mondta, hogy eleinte nagyon sokáig megmaradt egyféle látása. Amikor bement valahova, ahol tudta minek kell lennie, még látta amit gondolt, de valójában már nem látott. Például lekapcsolták a villanyt, de nem mondták meg neki és a világos szobában mozgott. Az elé rakott plüssállatot nem látta, csak amikor a kezébe adták és így hitte el, hogy elment a látása.

Egyre többször lát mára sötétet.

2015. márc. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszoló! Nagyon köszönöm neked! Tudsz még ettől az ismerősödtől érdeklődni? Arra lennék még kíváncsi, hogy a "fantomlátás" magas szemnyomás miatt alakul át sötétséggé, vagy a szemnyomása normális, és úgy megy el a "látása" mégis? Érdekelne még, hogy mennyi ideig tartott ez a látásnak hitt állapot. Még egy kérdés. Amikor a képzelt látása volt, akkor tisztán látta a dolgokat, vagy homályosan, vagy színes foltokon keresztül, látta a fényt...?

Nagyon megköszönném, ha még ezeket is megkérdeznéd tőle. Az a helyzet, hogy nekem is glaukomám van, és épp ebben a fantomlátás-stádiumban vagyok. Amíg nem olvastam az ismerősöd esetét, addig is sejtettem, hogy valami nem stimmel ezzel a látással, mintha nem lenne valós. Bár mégis bíztam benne, hogy nem így van, és még mindig látok valamelyest valamilyen formában.

Lényegében minden érdekelne ezzel kapcsolatban ami csak eszébe jut az ismerősödnek, hogy érdekes lehet elmesélni. Sőt, az is, amit nem tartana érdekesnek.

Őszintén szólva szeretném tudni, hogy mi vár rám.

2015. márc. 30. 21:28
 6/7 anonim válasza:
100%

A negyedik vagyok és kissé lassan ment a kérdezősködés, mert hosszabb időre elutaztam, ami akadályozott.


Sajnos a magas szemnyomás a problémáinak az oka.


Ugyanúgy látott, mint korábban, de az eredeti látása sem volt túl éles. Sőt, soha nem látott élesen.


Ez a fantomlátása a mai napig előjön. Nem tudom mitől, de szokta mondani amikor lát. Az agya olyan pontosan összerakja a képeket egy általa ismert helyen, hogy az elég ijesztő. Az ismeretlen helyeken is jelentkezik ez, de ott könnyű felismerni mi az a kép, ami nem alakul ki benne.


Az, amit az ismerősöm mond, az nem túl sokat jelent a jövőre nézve, mert szerinte minden ilyen jellegű romlás nagyon egyedi. Ő például nagyon ügyel arra, hogy látónak nézzen ki. Biztos ismered a trükköket: képeket meséltet, arra néz ahonnan a hang jön és ilyenek. Nem becsapni akar valakit, hanem ez biztonságot ad neki. Ismerek (általa) mást, akinél ugyanez volt, de nagyon gyorsan elvesztette a látó emlékeinek egy részét. Ez annyiból jó hír, hogy mindenkinek a kezében van cselekvési lehetőség.


Az ismerősöm mondott még valamit, amit talán nem a legjobb dolog ide leírni. Leírom, mert talán csak olyanok olvassák, akiknek ez segíthet valamit. Az ő életfilozófiája az, hogy szeretne mindig hálás maradni, ha segítenek neki. Ő sok olyan embert ismer, akik az állapotuk változása miatt magukba fordulnak, önzésre hajlamosak lesznek és természetesnek veszik a segítséget. Ő direkt nem akar ilyen lenni, így el tudja érni, hogy keressék a társaságát és maradjon körülötte sok látó ember, akik közül páran segítik edzeni a látását. Tudja, hogy ezért hálával tartozik és ezt igyekszik kimutatni.


Nekem kissé más a véleményem, de ez most nem számít. Ő tényleg mindig kedves, nem bogaras, nem hisztizik, de ha nem figyelne ennyire az "elviselhetőségére", akkor is az egyik legjobb barátomnak tekinteném.

2015. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Talán a látó emlékek megőrzése érdekében "látni" kell ahova nézünk, amire nézünk, hiába nem látunk már. Én erre gondolok, hogy ez lehet a kulcsa. Legalábbis a saját tapasztalat alapján.

2015. ápr. 28. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!