Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék,...

Kontaktlencsét szeretnék, mert gyakran zavar a szemüveg. Hogy kezdjek neki az egésznek, hol, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
budapesti vagyok, 17 éves
2010. febr. 10. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel szemüveges vagy, nyilván van szemorvosod. Vele kellene megbeszélni szerintem. Ha ez valamiért nem működik, akkor:

Válassz ki egy optikai szaküzletet, ahol van szakorvos. Kérj időpontot. A doki meg fogja vizsgálni a szemedet, és minden kérdésedre válaszol. Fog javasolni megfelelő lencsét. A legtöbb helyen a vizsgálat ingyenes, ha ott rendeled a lencsét is.

Arra azonban van esély, hogy még nem javasolja. Talán azt fogja tanácsolni, várj, amíg beáll a szemed (kb. 18-20 éves korodra). De mivel amúgy is kell legalább évente kontroll, menj csak el.

2010. febr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj optikába, ahol csinálnak látásvizsgálatot. Kapsz időpontot, megmondod a dokinak, hogy kontaktlencse miatt lenne és majd ő eldönti, hogy lehet-e vagy sem. Ha lehet, akkor kapsz ingyenes próbalencsét (nekem a betanításért fizetni kellett 1200Ft-ot). Egy hétig használod, majd visszamész. Ha bevált, akkor megrendeled, ha nem, akkor kapsz egy újabbat.
2010. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bemész egy optikába, ha ők ráérnek éppen és te is (max 2 órát leszel ott) akkor meg is vizsgál, el is mond mindent amit tudni kell a kontaktlencséről, kiválasztjátok a megfelelő lencsét, betanítja hogyan tedd be és vedd ki (ez tart sokáig), aztán megrendeli neked a lencséket. Így a vizsgálat is ingyenes kell hogy legyen. Én a próbalencsét haza is vihettem, 2 hétig használtam, addigra meg is jött amit rendeltem.
2010. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy tettem, ahogy mondtátok.
2010. febr. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!