Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon zavar a szemüveg. Mit...

Nagyon zavar a szemüveg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általános iskola második osztálya óta szemüveges vagyok, de egyre inkább zavar. Úgy érzem, mintha folyamatosan hordanék valami zavarót a fejemen, ráadásul nem is áll jól. Rossz tükörbe nézni, ha rajtam van. (Ha nincs rajtam meg felesleges, mert nem látom magam...) Valószínűleg furán hangzik, de ha pl. a jövőben elképzelem magam, hogy csinálok valamit, akkor mindig szemüveg nélkül teszem és ilyenkor elszomorít, hogy még sokáig hordanom kell. Kontaktlencsét próbáltam már, nem jött be. A szemtornát is próbáltam hónapokig, de nagyon hosszú ideig kell csinálni a kellő hatás érdekében és sokat kell szemüveg nélkül lenni, én meg anélkül esek-kelek, nem ismerek fel senkit, nem látom melyik busz melyik, stb. A lézeres műtétetet csak 20 év felett ajánlják és ha már nem romlik a szem, enyém viszont romlik, igaz, már olyan nagy mértékben.

Van még valami lehetőség a felsoroltakon kívül?


2010. febr. 23. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs. Az ilyen hókuszpókuszoknak nem kell hinni,a szemtorna nem javitja meg a szemet,aki nyitott már ki biológia könyvet az tudja hogy a szemtengely nem megfelelő hossza miatt van rövid illetve távollátás,ezen pedig semmilyen torna nem tud változtatni. Lehet hogy tényleg jobban látnál,mert a szem iszonyatos mértékü alkalmazkodásra képes,de ez nagyon megerőltető,migrént okoz,a szem elfárad stb..

Én a kontaklencsét ajánlottam volna.Látom nem jött be.Mi volt a problémád vele? Milyen tipusut használtál ?(lágy,kemény,félkemény,hónapos,féléves stb..)

2010. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A szemtornát több ember is ajánlotta, akiknek bevált, kb. 2-3 dioptriákat javítottak. Innen gondoltam, hogy kipróbálom.


A lencsével az volt a problémám, hogy délután már kellemetlen volt viselni. Alapból is száraz a szemem, de a lencse még szárított rajta. De a legnagyobb baj az volt, hogy megfertőzte a szemem, akkor nagyon fájt. :( A fertőzést kezeltem, de utána nem is próbáltam újra betenni lencsét. Amúgy 1 hónapig használható volt, ha jól emlékszem, lágy. (Kb. 3-4 félét kipróbáltam, már összekuszálódik, melyik milyen volt)

2010. febr. 23. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:

A szemtorna nem hókuszpókusz, igenis használ, ezt nekem orvos ajánlotta egy jó klinikán a fejfájásom ellen régebben, a kellemes mellékhatása pedig az volt hogy bizony javult a látásom egy egész dioptriát amíg ott voltam. Csak kitartónak kell lenni.


Na de a kérdésre: Nincs más megoldás ezeken kívül amikről te is tudsz. Ha mindig tiszta a kezed mikor a kontaktlencsét berakod, kiveszed akkor nem lehet bajod tőle. Meg a lencséket jól le kell tisztítani mindig. Próbálj olyat amit csak havonta kell cserélni ha nem akarsz a szemedbe nyúlkálni minden nap. Abban aludhatsz is meg minden. Legfeljebb szemcsepp kell ha annyira száraz a szemed.

2010. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
utána visszaromlott a szemed utolsó? vagy megmaradt az 1 dioptria javulás
2010. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szemtorna nekem is bevált. Bemérték előtte, bemérték utána és 1,5 dioptriát javult, pedig csak 6 alkalommal jártam el egy olyan hölgyhöz, aki a vakságból hozta magát vissza vele. Egyébként a feszültség, az idegeskedés borzasztóan képes rontani a látást. Én télen nem látok olyan élesen, mint nyáron, gondolom a vérkeringés elégtelensége miatt. Nekem is mindig csak romlott, aztán belefáradtam, és lézeresen megműtettem a szemem. Már 10 éve. Soha nem hagynám ki. Szuper!!! Fél évig vigyázni kellett a szememre, (kettős látás, napfény... egyebek) de nem cserélnék senkivel. Kinyílt a világ! Egyébként 18 alatt nem műtenek hivatalosan, mert addig még fejlődésben a szervezet. Én nagyon ajánlom, ha lehetőséged van rá, TEDD MEG!
2010. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem is a műtét a nagy álmom, de még nem vagyok 18. Utolsó válaszoló! Elárulod, hogy kihez mentél el? És hogy hirdette magát? Természetgyógyászként? Egy próbát megér.
2010. febr. 24. 17:21
 7/12 anonim ***** válasza:
A szemtorna már vagy 10 éve volt. Egy hölgy hírdette az újságban, hogy Bates-módszer szerint segít javítani a látáson. Ez különben Tatabányán volt, nem természetgyógyász, csak egy hölgy, aki a szüléstől majdnem megvakult, nem tudtak neki segíteni és utolsó kétségbeesésében kezdte el a könyv szerinti tornákat. Neki bevált, és ezért akart segíteni másoknak. Volt akkoriban olyan könyv, hogy Dobd el a szemüveged. Abban vannak leírva a gyakorlatok, és különböző szemjavító technikák. Tudok valahogy segíteni?
2010. febr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt a könyvet már ismertem, de állítólag vannak másféle, gyorsabban ható gyakorlatok is. :) Majd utánanézek.


Tatabánya nekem elég messze van, meg 10 év után már nem aktuális. Azért köszi a válaszokat. :)

2010. febr. 25. 17:14
 9/12 anonim válasza:
Először nekem is kijelentette az orvos hogy soha nem lehet kontaktlencsém, mert száraz a szemem. Ehhez képest már 1,5 éve hordok havonta cserélős lágy lencsét és szinte soha nincs bajom a szemszárazsággal (időjárás miatt néha lehet zavaró, pl erős szél). Optic World-ben ajánlottak egy új fajta nedvesített, oxigénáteresztő, stbstb lencsét, azt használom és még nem volt vele gond. Illetve egyszer sikerült bekapnom egy kötőhártya gyulladást, de az is valószínűleg az én hibám lehetett.
2010. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látszerész vagyok.Szilikon-hidrogél alapanyagú lencsét próbálj, ami kevés vizet von el a szemedtől. Pl. Johnson and Johnsontól az Oasy-t. Ez nagyon jó.De emellett is heti 1-2-szer szemüveget kellene viselned, hogy pihenjen a szemed.
2010. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!