Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van itt valakinek asztigmiája...

Van itt valakinek asztigmiája (tórikus/cilinderes szemüveg/kontaktlencse)?

Figyelt kérdés
Elmentem az optikába szemüveget csináltatni, és a gép mért cilindert a szememre, az optikus pedig szépen rá is tette. Később a szemorvosomtól tudtam meg, hogy ha nem zavaró a cilinder hiánya, akkor felesleges rácsiszolni, pluszban terheli csak a szemet. Azt mondta, hogy nem is lehet így, hogy egyik napról a másikra csak rárakják a cilindert egy 25 éves ember szemüvegére, aki sose használt ilyen szemüveget, se kontaktlencsét (kb 17 éve vagyok szemüveges és 8 éve kontaktlencsét is hordok). Tapasztalatok?

2015. febr. 16. 20:45
 1/1 kovácsdezső válasza:

Szia!

Harminc éves koromig nem kellett szemüveg. Akkor is csak gyenge. Kicsit később annyira elfáradt a szemem, hogy muszáj volt a cilinderrel rásegíteni kicsit, főleg vezetéshez. Plusz még bifokálisnak is kell lennie a munkám miatt. Nem volt nehéz hozzászokni és ha nem kell felvennem egy hétig akkor kis távolságokra a kettős látásom is megszűnik, vagy legalábbis könnyebb fókuszálni. Sajnos az asztigmatizmus nem kezelhető lézerrel :(

Hozzá lehet szokni. Ha tudod kerüld a monitorbámulást, valamint vannak szemtréningek.

Ajánlom figyelmedbe:

Harry Benjamin TÖKÉLETES LÁTÁS szemüveg nélkül

Leo Angart Szerezd vissza éleslátásodat

Tibor

2015. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!