Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A vak emberek mit "látnak"/érz...

A vak emberek mit "látnak"/érzékelnek?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés mert sokan úgy képzelik el, hogy a vakok feketét/sötétséget látnak. Amit azzal cáfolnak hogy még ha így is lenne nem tudnák elmondani mivel nem láttak még sose színt, nem tudják milyen az a fekete így akkor is azt mondanák hogy semmit nem látnak ha feketét látnának. Ez igaz, de ne feledkezzünk meg azokról akik például 20-30 évet úgy élnek hogy látnak majd egyszer csak valami sajnálatos okból kifolyólag megvakulnak. Ők emlékeznek milyen volt látni milyen a fekete és a sötétség, ők összehasonlíthatnák.

2015. márc. 8. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
:) Köszi, én is nyomok neked egy zöld kezet:) Helló:)
2015. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik látnak fényeket, erős fényben színekes, esetleg kicsit többet is, és vannak, akik csak sötétet. Én 6 évesen vakultam meg, már nem emlékszem a látott világra. Már nem is álmodom, csak annyit, amennyit most látok. Ez nagyjából olyan, mint amikor sötét szobában behunyod a szemed, csak te tudod, hogy reggel újra látni fogsz.

Egyébként gépelni gépelünk, ugyanúgy, ahogy sok látó is "vakon" gépel. A Jaws felolvassa a beütött karaktereket is, meg lehet tanulni.

2015. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!