Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napfogyatkozás, lehet gond ha...

Reflmix kérdése:

Napfogyatkozás, lehet gond ha csak egy kicsit is belenéztem?

Figyelt kérdés
Ugye volt ez a napfogyatkozás dolog, TUDOM hogy nem szabad belenézni szabad szemmel, se szemüveggel, stb. Dolgoztunk, bepakoltunk egy hegesztő szemüveget, azzal néztük de pár másodpercekig csak szóval maximum lehetett vagy 10 másodperc és ezt kb 3x ismételtük fél óránként kb, , de párszor próbáltam rápillantani szabad szemmel is, de természetesen nem tudtam belenézni, mert alapból vakított már a nap. Szeretném megkérdezni hogy ennek bármilyen mellékhatása, rossz következménye lehet-e. Hangsúlyozom NEM néztem bele teljesen, esetleg 1-2 mp ig Szóval csak rá-rá pillantottam szabad szemmel,és kicsit nyomaszt a dolog hogy van egy idős úr, aki ez miatt veszíti el folyamatosan a látását.

2015. márc. 20. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Jajj ne csináld már majd ha több percig nézted végig és egy fekete kör van ahová nézel középen akkor kell aggódni
2015. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezzel így gond nem lehet, maximum egy ideig kellemetlen lesz ha másfelé nézel a szemeddel de idő után elmúlik ez. Én is jártam így hogy véletlen telibe bele néztem a napba pedig akkor nem is volt napfogyatkozás meg semmi csak egy fára akartam ránézni és a szemem pont a napba kerül de semmi bajom nem lett.

Meg pár éve amikor szintén volt egy hasonló fogyatkozás akkor néztem bele a napba közvetlenül szemüveg nélkül mert picit felhősebb volt az ég és akkor lehetett látni a dolgot de 10-20 perc után már semmi komoly nem volt szerencsére... Meg rákérdeztem az üzemorvosomra akkor akinek a szemészet is a szakterülete és mondta hogy ezzel gond nem lehet ha 1-2 másodperce néz bele az ember, bár lehet még így is baj de lényegében hamar regenerálódhat a szem egy idő után ha nincs egyéb szembetegségem. Ugyanez igaz a hegesztésre is hogy tilos bele nézni nekünk első sorban ezért kell gyakran szemészetre járnunk.

2015. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszönöm, igazából azért kérdeztem csak mert a média ismét bolhából elefántot csinált,ugyanis egy-egy oldal már azt is írta hogy akár pár mp-alatt is kialakulhat vakság, stb.
2015. márc. 22. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!