Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Visel valaki színtévesztést...

Visel valaki színtévesztést korrigáló szemüveget? S ha igen akkor milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

2015. márc. 24. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én színtévesztő vagyok, és nincs korrigáló szemüvegem. A cikk, amit olvastam róla, nem volt elegendő indok számomra, hogy szerezzek egy ilyen szemüveget. Amúgy nem gátol semmiben, jogosítványom is van, bizonyos színekről meg nem vitatkozom.
2015. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem sok értelme nincs a korrekciós szeművegnek

Ugyse fogod hordani.

A szintévesztő is ugyanúgy éli világát mint a színtévesztő.

Neki aza természetes.

ha pedig azért szeretnél ilyen szemüveget hogy megkapasd a PAV ot vagy valami olyan szakképesítést amit nem lehet színtévesztőként megszerezni, akkor van egy rosz hírem:

Általában nem fogadják el a színtévesztést korrígáló szemüveget 1 alkalmasági vizsgálaton sem

Ahoz meg hogy néha felvedd és megnézd a világot vele elég drága:-)

2015. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom elég zavaró, felvéve a világot más színben látni. El is hiszem, nekem is furcsa lenne mondjuk az eget vagy a füvet full más színűnek látni ezentúl.
2015. márc. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát, nem minden színtévesztő téveszt egyformán. Már ez is óvatosságra inthetne olyan kijelentések megtétele előtt, hogy "sok értelme nincs", meg "nem volt elegendő indok".

A szemüveg? Na, az aztán a meglepő élmény! Fenti véleményekkel ellentétben. :D Előtte én is azt hittem, hogy ó, ez izé, mert hosszú évtizedek gyakorlatából tudom, hogy én (valamelyik vörös-zöld vagyok) csak a zöld és a barna bizonyos árnyalatait keverem össze határozottan, az meg olyan mindegy... A szemüveg feltételekor kiderül, hogy a világ egészen más. Például a normális színlátású embernek a piros és a sárga kiugrik, nekem nem. Nekem szemüveg nélkül csak egy szín a sokból. Eszem ágában nincs keverni, de nem harsog. Itt van az, hogy a piros szín veszélyt jelző volta az nem korlátozódik foglalkozásra, stb, az egész Élet így van berendezve. Természetesen nem mondom, hogy azért csináltasson valaki százezerért szemüveget, és hordja, hogy egyszer majd bele ne nyúljon a kettőhúszba, vagy agyon ne harapja a csődör, amelyiknek a sörényébe figyelmeztető céllal piros szalagot fontak. Dehogy mondom. Haljon bele. :D

És emellett a zöldek meg sokkal sötétebbek szemüveggel, az nem is tetszik igazán úgy. :D

Az sajnos egy k* nagy igazság, hogy alkalmassági vizsgálatokon nem fogadják el a szemügét, és ami még sokkal rosszabb, hogy ez orvosfüggő... Ha akarná, ő elfogadhatná, és akkor majd 3 év múlva a következő nem fogadná el.


Amúgy, bár a szemüveg drága, a vizsgálat nem, és azt megteheted, hogy abba beruházol, a 10 perces vizsgálat után berak egy megfelelő szűrőt, és íme, láthatod az eredményt. Nem mindent tudnak teljesen kikorrigálni. Én például egy számot nem ismertem fel szemüveggel sem, de mikor azt mondta a tudós, hogy talán segít, hogy ebben a körben két szám van, akkor az is rögtön ment.

2015. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!