Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valóban szükséges a szemüveg?

Valóban szükséges a szemüveg?

Figyelt kérdés
Lézeres szemvizsgálat alkalmával kiderült, hogy az egyik szemem -0,75-ös, a másik +0,50 -0,50 (nem tudom ez mit jelenthet). Soha nem hordtam szemüveget, nem érzem, hogy rosszul látnék bármelyikkel is, és nem tudom eldönteni, hogy ez a lehúzás kategória akar-e lenni, vagy valóban ajánlatos -ha nem is állandóan- szemüveget hordanom.
2015. márc. 25. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre már kellene szemüveget hordanod. Nem terhelnéd annyira a szemizmaid. Bizonyára már hunyorítsz is, ami a ráncokat megjeleníti.

Másik megoldás a szemtréning, melyekről a youtuben sok videót találsz. Ahoz ám sok kitartás és erős akarat kell.

2015. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen hord, mert csak romlani fog. Sajnos tapasztalatból írom.
2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen kellene szemuveg .
2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ha nem akarsz szemüveget,válassz helyette kontakt lencsét!

Tényleg tovább romolhat ha nem teszel valamit!

Én is így jártam,sajnos!

2015. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért furcsállom, mert nem hunyorítok, nem fáj, nem zavar és mint írtam, nekem fel sem tűnt, hogy gond lenne.

Erre már állandóan kell hordani szemüveget, vagy csak pl olvasáskor/szgép használatkor? Bocsánat, de elég laikus vagyok a témában, és nem szívesen hordanék szemüveget.

2015. márc. 26. 08:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Most még jól látsz, de jó szemüveggel még jobban látnál. Feltéve, ha +0,50 -0,50-es szemedet is sikerül jól bemérni.

Barátkozz a szemüveg gondolatával; a rövidlátók általában nem veszik észre, hogy mikor kell szemüveg.

2015. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kell, csak -1-től.

Olyan hülyeségeket meg ne terjesszünk, hogy szemüveg hiányában romlik a szem, a szemüveg az nem gyógyít, meg nem megelőz, hanem egy optikai segédeszköz. Sőt, ha rajtad van, éppenhogy ellustulnak a szemizmok, meg az agy, mert mindent készen kap, aztán akkor szemüveg nélkül tényleg nem fog kompenzálni. Nekem is -0,75 - ös, nem vészes, egyedül szürkületben veszem észre.

2015. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is azt javasolnám, hogy hord a szemüveget, mert csak romlani fog :(
2015. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 - Elég féligazságokat mondtál. Létezhet olyan állapot, amikor a szemüveg nem hogy szinten tart, hanem gyógyít is. Nem csak egyféle szembetegség lehet. Nekem régebben nagyon rossz volt a szemem, bár én távollátó voltam. Aztán évről-évre javult, mígnem teljesen elhagyhattam a szemüveget. De ha a kedves kérdező bizonytalankodik, menjen el egy másik szemorvoshoz, optikushoz is. Nem hinném, hogy bárki lehúzásból adna el szemüveget.
2016. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ó, mert azt hiszed a szemüvegtől gyógyult meg? Fiatal korában mindenkinek "minuszosodik" a szeme. Aki rövidlátó volt, az még inkább az lesz, aki távollátó annak javul. Akinek felnőtt korában nullás, annak gyerek korában +1..1,5. Csak nem zavarja, mert egy gyerek rugalmas szemlencséje ezt még simán kikorrigálja. (Egy felnőtté nem, ő ilyenkor felteszi az olvasószemüvegét.)
2016. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!