Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 0,5 ös a szemem mint kiderült?...

0,5 ös a szemem mint kiderült? Szükséges szemüveg vagy az csak rontja? Nem veszem észre hogy nem látnék élesen esetleg apró távoli betűknél.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem hordtam, most 2 évvel később 1,25-ös szemüveg kell :(
2012. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy rövidlátó vagy vagy távollátó. Ha távollátó vagy ( a közeli tárgyakat élesen látod, a távoliakat homályosan), akkor ahogyan öregszel javulhat a szemed állapota, mert az öregedéssel a szemlencse laposabb lesz, így korrigálódik az addigi hiba.

A rövidlátás általában romlani szokott az idő múlásával.

2012. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másodiknak: összekeverted a rövidlátást és a távollátást.
2012. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a másik szemed 1,0 -es?

ha igen erre a a szemedre tompalátóvá válhatsz a későbbiekben. Ha lemegy 0,2-re a szemész azt mondja nem lehet javítani a látást, akkor már nem szükséges a szemüveg. De gondolom nem ez a cél!?

Viszont addig szerintem kell a szemüveg, a romlás már megindult, hisz 50 %-ot látsz a szemedre, ezen nincs mit szépíteni. Reméljük 70 vagy 80 évig élni fogsz, viszont ezt a két szemet adta a jó Isten, ebből kell gazdálkodni és a legjobbat kihozni belőle.

Sokan a gyengébbik szemükön hordanak csak kontaktlencsét, akár ennek is utána érdeklődhetsz, hogy neked olyan látáscsökkenésed van- e amire alkalmazható .

2012. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Látáskorrekciós eszközöket MINDEN ESETBEN HORDANI KELL!
2012. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor rövidlátó vagy, ugye?


Az én szemem is feles volt, de normál körülmények között erre még nem ír fel orvos szemüveget, mert gyorsabban romolhat. Nekem is csak azért kellett, mert egyetemen akkora volt a távolság a tábla és a padok között, hogy szükségem volt rá. Nekem is csak ezért írtak fel, egyébként nem tette volna az orvos.


Próbálkozhatsz szemtornával. Orvos mit mondott? Írt fel szemüveget?

2012. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
távolra nem látok jól
2012. nov. 26. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem -0,5-ös a szemem, az optikus adott erre szemüveget (oda mentem be ellenőriztetni, mert régebben 0,25 volt), hogy ha távolra nézek hordjam, 1 évig ezt is tettem, aztán az orvos azt mondta, hogy felesleges, vezetéshez se kell. Azóta nem használom, nem romlott a szemem, de a szemüveggel se, mondták hogy ha romlik, nem amiatt lesz hogy hordom/nem hordom, ezt nem lehet befolyásolni.

Szóval szerintem ha zavar meg tényleg nem látod amit kell, hordjad.

2012. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!